Meral Akşener: "Ankara, İstanbul ve İzmir bitti"

Meral Akşener: "Ankara, İstanbul ve İzmir bitti"
Yerel seçimlere sayılı günler kala partisinin Bodrum mitinginde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ankara, İstanbul ve İzmir bitti" ifadelerini kullandı.

Seçim çalışmalarına Bodrum’da devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bölgede gördüğü 31 Mart atmosferini çok demokratik bulduğunu söyledi.

Bodrum adayları Mehmet Tosun’a, halka nasıl hitap etmesi gerektiğini sorduğuna dikkat çeken Akşener, “Mehmet kardeşime, ‘Neden bahsedeyim’ diye bir soru surdum. Çünkü Bodrum’da sadece projeler üzerinden güzel bir rekabet sürüyor. Dilerim ki, Mehmet Tosun’un bana bahsettiği Bodrum’daki güzel rekabet Türkiye’nin her tarafına yayılır. Projeler üzerinden seçmen kararını verir ve seçilen belediye başkanı 5 yıl boyunca görevini yapar” ifadelerini kullandı.

aksener-birini-kotuleyerek-kendiniz-iyi-olamazsiniz_7308_dhaphoto12.jpg

“SEÇMENİ VELİNİMET OLMAKTAN ÇIKARDILAR”

İktidar cephesinde, sürekli suçlayan bir siyaset anlayışının oluştuğunu belirten Akşener, “Genel seçim değil bu arkadaşlar. Bizler değil, partilerimizden genel başkan adayı olmuş arkadaşlar seçilecek. Ama çok uzun süredir gelen, ‘ceketimi assam kazanırım’ anlayışı seçmeni velinimet olmaktan çıkardı” dedi. Akşener konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“İYİ PARTİ KURULMAMIŞ OLSAYDI…”

“Temel soru şu: ‘Yorgunum, bırakıyorum’ deyip de, İYİ Parti’yi kurmamış olsaydık, nasıl bir seçim süreci olacaktı? Neden iktidar partisi bizim seçime girmememizi istedi? Neden bizimle kavga ediyorlar, neden beni tutuklatmak istiyorlar? Kale sayılan Bursa gidiyor. İYİ Parti kurulmamış olsaydı bu olur muydu? İstanbul’u ve Ankara’yı alıyoruz. Kutuplaşmayı isteyenlere inat, kutuplaşmayı ortadan kaldıran bir seçim atmosferini burada gördüm. Harika bir şey bu... Anadolu’nun her yerinde Cumhurbaşkanının fotoğrafı var ama belediye başkan adaylarının fotoğrafını göremedim.”

aksener-birini-kotuleyerek-kendiniz-iyi-olamazsiniz_7308_dhaphoto13.jpg

“BU BİR BELEDİYE SEÇİMİ SAVAŞA MI GİDİYORUZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Turgutres’in ardından Bodrum’a geçti. Akşener burada vatandaşlara seslenirken şu ifadeleri kullandı:

“Ben bugün buraya böyle kalabalık toplantılar yapmadan, esnafla ziyaret ederek, dert dinleyerek, Mehmet Tosun’a oy istemek için geldim. Ama öyle bir karşıladınız ki bütün Bodrumlu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde beş gün var; Mehmet Tosun’a dedim ki, ‘Burada siyaset yapmak harikaymış.’ Şimdi yarın Sakarya’ya gidiyorum, öbür gün Bursa’ya gidiyorum, ondan sonraki gün Manisa’ya gidiyorum, son gün İstanbul’a… Vallahi burası harika; yani görevlerimi birine devretsem buradayım. Burada ikamet edenler için söylüyorum; ne kadar şanslı olduğunuzu bilin. Şimdi bu şansın devam etmesi, hizmet üzerinde bir anlayışla, insanları ayırmadan, tecrübeyle, ortak akla riayet ederek bu belediye başkanlığını yapacağına dair geçmişte başarıları olan Mehmet Tosun İYİ Parti’nin adayı… Elbette bu bir seçim, elbette rekabet var, bu rekabetin içinde adaylarımız için oy isteyeceğiz. “

aksener-birini-kotuleyerek-kendiniz-iyi-olamazsiniz_7308_dhaphoto11.jpg

“Allah rızası için, bu bir belediye seçimi, savaşa mı gidiyoruz? Muhtar seçeceksiniz, belediye meclis üyesi seçeceksiniz, büyükşehirde büyükşehir belediye başkanı seçeceksiniz, ilçe belediyelerinin belediye başkanlarını seçeceksiniz. Epey bir süredir Türkiye’de yaşanan kutuplaşma ile bağlı olarak ‘Ceketimi assam seçtiririm’ diye bir mantık var. Muhteremler sizleri unuttu, seçmenin gözünün içine bakmayı unuttu. Dertlerinizi dinlemeyi unuttu. Gençlere nasıl umut verileceğini unuttu. Siftah yapmayan esnafın derdini unuttu. Çiftçilerin yaşadığı zorlukları unuttu. Çünkü çok kolay oy verdik, çok kolay destek verdik. Nasıl müşteri esnafın velinimetiyse, seçmen de siyasetçinin velinimeti olmalıdır. Şu oy verme işlemini midenize indirin, biz onu alabilmek için uğraşalım. Sonra o sert dil kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Ayrıca siyasetçiler kulaklarını sizin dertlerinize açmak zorunda kalacaktır.”

aksener-birini-kotuleyerek-kendiniz-iyi-olamazsiniz_7308_dhaphoto10.jpg

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş