Muhittin Böcek’in sağlık durumunda yeni gelişme. Rektör bizzat kendi açıkladı

Muhittin Böcek’in sağlık durumunda yeni gelişme. Rektör bizzat kendi açıkladı
Korana virüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumunda yeni bir gelişme yaşandı. Böcek'in sağlık durumu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Sağlık durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Yemek yiyebiliyor, ancak enfeksiyon bulguları halen devam ediyor" dedi.

DHA’da yer alan habere göre, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Muhittin Böcek, 17 Ağustos'ta korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine özel bir hastanede tedaviye alınmış, daha sonra durumunun ciddiyetini koruması üzerine 25 Eylül'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde sevk edilmişti.

Başkan Böcek'in tedavisi yoğun bakımda devam ederken, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan son durumunu kamuoyu ile paylaştı.

Böcek'in yavaş yavaş da olsa yemek yiyebildiğini belirten Rektör Prof. Dr. Özkan, "Yoğun bakımda tedavisi devam eden hasta için çok net konuşmak doğru olmuyor. Ama şu anlamda gidişat çok iyi, fakat doktor arkadaşlarımız en kısa zamanda sizlere daha detaylı bilgi aktaracaktır. Şu anda herhangi bir sıkıntımız yok. Yoğun bakımda takibi gerekli, daha servise alamıyoruz. Arada ateşleri oluyor, enfeksiyon bulguları devam ediyor, onlarla mücadele ediyoruz. Ama daha önceki zamanlara göre durumu çok daha iyi. Bu da bizi mutlu ediyor" diye konuştu.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş