Nadira Kadirova’nın ailesinden Şirin Ünal’a cinsel saldırı suçu iddiası

Nadira Kadirova’nın ailesinden Şirin Ünal’a cinsel saldırı suçu iddiası
İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde ölü bulunan Nadira Kadirova’nın ailesi Ünal’ı cinsel saldırı ile suçlandı. Ünal’ın avukatı ise dosyayı görmeden bu iddiaların ortaya atıldığını savundu.

Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova, ölümü öncesi yaklaşık bir yıldır Şirin Ünal'ın Ankara'daki evinde bakıcı olarak çalışıyordu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadirova'nın "intihar ettiği" sonucuna vararak, olayla ilgili olarak kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti.

Takipsizlik kararına dilekçeyle itiraz eden ailenin yeni avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, dosyada gördüğünü belirttiği "hem usul hem de maddi eksikliklere" yer verdiği itiraz dilekçesini Salı günü Ankara Sulh Ceza Hakimliği'ne sundu.

Şirin Ünal'ın avukatı Didem Sağın Karaman ise BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Kadirova ailesinin avukatlarının "dosyayı görmeden" bu iddialarda bulunduğunu söyledi.

'CİNSEL SALDIRI' SUÇU İDDİASI

Avukat Doğan, takipsizlik kararına itiraz dilekçesinde bir "cinsel saldırı suçunun" mevcut olduğunu söyleyerek, "Bu suçun faili aynı zamanda maktulün patronu konumundaki Şirin Ünal'dır" ifadelerini kullanıyor.

Doğan'ın bu iddiasının temellerinden biri, Adli Tıp Raporu'na göre Kadirova'nın anal bölgesinden alınan örneklerde PSA'nın (prostat spesifik antijen) bulunması.

Bu antijenin normalde erkeklere özgü bir bulgu olduğunu, kadınlarda bulunmasının çok nadir olduğunu söyleyen Doğan, "PSA'nın kime ait olduğu araştırılmamıştır. Orada tek bir erkek vardı, o da Şirin Ünal. En azından bir karşılaştırma yapılması gerekirdi" diyor.

Ünal'ın avukatı Karaman ise BBC Türkçe'ye, PSA karşılaştırmasının yapıldığını söyledi, "O madde Nadira Kadirova'ya ait çıktı, bunu da daha sonra Adli Tıp'a sordular, bazı bünyelerde olabileceği ortaya çıktı" dedi.

BBC Türkçe'nin ulaştığı dilekçede, Şirin Ünal ve cinsel saldırıda bulunmuş olabilecek başka kişi ve kişiler hakkında takibatın başlatılması talep ediliyor.

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş