Nevşehir'de beyin ölümü gerçekleşen kadın hastanın organları, 6 hastaya umut oldu

Nevşehir'de geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen Belgin P.'nin (52) bağışlanan organları, 6 hastaya umut oldu.

Nevşehir'de beyin ölümü gerçekleşen kadın hastanın organları, 6 hastaya umut oldu

Nevşehir'de yaşayan Belgin P., yüksek tansiyon şikayeti ile Nevşehir Devlet Hastanesi acil servisine getirildi. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Belgin P., yoğun bakıma alındı. 7 gün boyunca yoğun bakımda kalan hastanın beyin ölümü gerçekleşti. Hastanenin Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Şenay Karakuş Taşkın, beyin ölümü gerçekleşen Belgin P.’nin yakınları ile görüşerek organ bağışı yapmalarını önerdi. Hastanenin bağış önerisini kabul eden aile, organları bağışladı. Belgin P.’nin kalbi, karaciğeri, 2 böbreği ve 2 korneası Ankara'dan gelen ekiplerin 4 saat süren ameliyatla alındı. Hastanın karaciğeri Sağlık Bakanlığı uçak ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, kalbi Sağlık Bakanlığı'nın helikopter ambulansıyla Ankara Başkent Üniversitesi'ne, böbrekleri ve korneaları ise karayolu ile Ankara Başkent Üniversitesi'ne ve Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Göz Bankası'na gönderilerek 6 hastaya nakledildi.

Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Macit Yalçın, nakil bekleyen 6 hastaya yeniden yaşam umudu olduğu için bağış yapan aileye başsağlığı ve teşekkürlerini iletti.

nevsehirde-beyin-olumu-gerceklesen-kadin-hastanin-organlari-6-hastaya-umut-oldu-7110-dhaphoto1.jpg

nevsehirde-beyin-olumu-gerceklesen-kadin-hastanin-organlari-6-hastaya-umut-oldu-7110-dhaphoto2.jpg

nevsehirde-beyin-olumu-gerceklesen-kadin-hastanin-organlari-6-hastaya-umut-oldu-7110-dhaphoto3.jpg

nevsehirde-beyin-olumu-gerceklesen-kadin-hastanin-organlari-6-hastaya-umut-oldu-7110-dhaphoto4.jpg

nevsehirde-beyin-olumu-gerceklesen-kadin-hastanin-organlari-6-hastaya-umut-oldu-7110-dhaphoto6.jpg

Öne Çıkanlar