O yazı, tam 28 gün sonra Hürriyet'ten kaldırıldı!

O yazı, tam 28 gün sonra Hürriyet'ten kaldırıldı!
Hürriyet yazarı Onur Baştürk'ün RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'i eleştirdiği köşe yazısı tam 28 gün sonra yayından kaldırıldı. Bu hamlenin nedeni tartışma konusu oldu.

Hürriyet köşe yazarı Onur Baştürk’ün, RTÜK Başkanı’nı Netflix üzerinden eleştirdiği “Bazı Şeyler Değişmiyor” başlıklı yazısını internet sitesinden silindiği ortaya çıktı.

Medyaradar'da yer alan habere göre Baştürk, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in Netflix Türkiye yapımı “Aşk 101” adlı dizisine ilişkin, “Uyardık, gözümüz üzerlerinde. Kırmızı çizgilerimiz bellidir. Ahlaksızlığa geçit vermemekte kararlıyız” açıklamasına köşesinden tepki göstermişti.

Baştürk yazısında, "Bence oldu olacak RTÜK, Netflix’teki Hasidik cemaatini anlatan dizi ve belgesellere müdahale etsin. O kadar çok ki artık, içim sıkıldı o yapımlardan." düşüncesini dile getirmişti.

İşte Onur Baştürk’ün siteden kaldırılan o yazısı:

"Yok yok, bazı şeyler değişmiyor. Şu önümüzü göremediğimiz sisli günlerde bile RTÜK’ün tek derdi yine Netflix’teki eşcinsellik. Yakında bir Türk dizisi yayına girecekmiş.Onda bir eşcinsel karakter varmış, öyle duyum alınmış. Net bir bilgi de yok yani. RTÜK Başkanı ona istinaden, 'Uyardık, gözümüz üzerlerinde' demeci vermiş bir gazeteye. Bence oldu olacak RTÜK, Netflix’teki Hasidik cemaatini anlatan dizi ve belgesellere müdahale etsin. O kadar çok ki artık, içim sıkıldı o yapımlardan. 

İŞTE O YAZININ TAMAMI

112-slnp-1.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58