Okullar ne zaman açılacak? Online eğitim olacak mı? İşte yeni model... Muharrem Sarıkaya yazdı

Okullar ne zaman açılacak? Online eğitim olacak mı? İşte yeni model... Muharrem Sarıkaya yazdı
Gazeteci Muharrem Sarıkaya, özel okulların 17 Ağustos'ta, devlet okullarının 31 Ağustos'ta online eğitim ile başlayacağını, 21 Eylül'de ise normal eğitime geçileceğini yazdı.

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, okulların açılış modeline ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sarıkaya'nın iddiasına göre özel okullar 17 Ağustos'ta, devlet okulları ise 31 Ağustos'ta online olarak eğitime başlayacak.

21 Eylül'de ise normal eğitime geçilecek.

Muharrem Sarıkaya'nın bugünkü yazısı şöyle:

Özel okulların hafta başında açılmasının beklendiği bir sırada Milli Eğitim Bakanlığı’nda yeni bir “açılım modeli” tartışması başladı.

Daha öce yapılan planlamaya göre, gelecek hafta başı, 17 Ağustos pazartesi günü özel okulların, 31 Ağustos pazartesi tarihinde de devlet okullarının açılması hedeflenmişti.

Görünen o ki Covid-19 vaka sayısının artışı Milli Eğitim Bakanlığı’nda yeni bir planlamanın yapılması üzerinde yeni bir çalışmaya neden olmuş, bunun üzerinde yeni bir tartışma başlamış.

Aktarıldığına göre yeni planlama ile 17 Ağustos günü özel okullar açılışı online, yani uzaktan eğitim olarak başlatılacak, tam açılışı 21 Eylül tarihinde gerçekleşecek.

Bu durum 31 Ağustos’ta açılması planlanan devlet okulları için de geçerli olacak.

Devlet okulları da 31 Ağustos’ta online, yani uzaktan eğitim ile başlayacak, 21 Eylül’de de geçmişte olduğu gibi normal eğitim sistemine geçecek.

Okullara bu süre içinde hazırlık yapma ve yeni sisteme adapte olması için zaman tanımak amacıyla bu tartışmanın yapıldığı, Sağlık Bakanlığı'nın yanı sıra Bilim Kurulu'nda bu alanda görevli bilim insanlarıyla da konunun görüşüldüğü belirtildi.

Sağlık Bakanı'nın bu konuda bir açıklama ile Bilim Kurulu'nun online eğitime bir süre daha devam edilmesine yönelik tavsiyesini dile getirmesi, Milli Eğitim Bakanı'nın da ardından tarihlere ilişkin verileri açıklamasının ele alındığı da ileri sürüldü.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58