Cani koca eşin araç jantıyla darbettikten sonra bıçaklayarak öldürdü. Korkunç cinayetin detayları ortaya çıktı

Cani koca eşin araç jantıyla darbettikten sonra bıçaklayarak öldürdü. Korkunç cinayetin detayları ortaya çıktı

Rize’de eşi tarafından darp edilen ve bıçaklanan 3 çocuk annesi genç kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Korkunç cinayetin detayları da ortaya çıkmaya başladı.

İddiaya göre, valilikte temizlik görevlisi olarak çalışan Özlem Dursun (32), evine gelirken bakkala uğradı. İnşaat işçisi Ramazan Dursun (38) da bu sırada balkondan gördüğü eşine, eve dönünce "Telefonla konuşmak için mi bakkala girdin?" diyerek bağırdı. Ramazan Dursun, müzik sesi açarak küçük yaştaki 3 çocuğunun gözü önünde, eşini otomobil jantı ile başına vurarak darbetti ve bıçakladı. Özlem Dursun''u (32), darp ettikten sonra cep telefonu ile çektiği fotoğrafları eşinin ailesi ve arkadaşlarına gönderdi. Olayın ardından eşinin annesi ve arkadaşları polisi arayarak ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen ekipler ambulansla yaralı olduğu belirlenen Özlem Dursun ve kendini bıçakla keserek eşi yaraladığı süsü veren Ramazan Dursun''u Rize Devlet Hastanesi''ne götürdü. Tedavi altına alınan genç kadınının yapılan muayenesinde vücudunda çeşitli yerlerinde kırık ve beyin kanaması geçirdiği belirlenerek yoğun bakıma alındı. Kendisini yaraladığı iddia edilen Ramazan Dursun ise hastanede yapılan tedavisinin ardından polis ekiplerince gözaltına alındı. Özlem Dursun yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Karısının canına kıyan Ramazan Dursun ise emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hayatını kaybeden Dursun''un cenazesi otopsi yapılması için Rize Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.“HER SEFERİNDE YAPTIĞINI O GÜN DE YAPMIŞTIR”

Öte yandan ablasını kaybeden Yasin Sancar ablası Özlem Dursun''un olayın yaşandığı gün KADES uygulamasına başvurduğunu olay yerine gelen polis ekiplerine eşinin korkusundan dolayı şikayetini geri çektiğini söyledi. Sancar “Olayın tam olarak nasıl işlendiğini bilmiyoruz ama duyumlarımız var. Saat 4,5-5 civarı KADES uygulaması var biliyorsunuz. Yukarıda bir sorun yaşandı ki buna basıldı ve polisler geldi. Ekipler aşağı indirdi ablamı. Arabanın içerisinde mesela artık eve çıkmaması gerekiyordu aslında, ne oldu, nasıl oldu kandırıldı mı ? Yani ablamdır biliyorum her seferinde yaptığını o gün de yapmıştır. Çocukları ile tehdit etmiştir ablamı. Her seferinde yaptığını o gün de yapmıştır. Çocuklarıyla tehdit etmiştir, ‘Çocuklarını öldürürüm, eve geleceksin’ demiştir. Gitmemesi gerekiyordu. Eve çıkmış, eve gidince de onun 1 tane odası var. Enteresan el aletleri falan var, müzik ses sistemleri falan var. Mesela müziğin sesini son ses açıp ablamı fena şekilde darp etti. Bu zaten biliniyor yani ne ile darp etmiş yani kullanmış, bunu tam olarak ben de bilmiyorum” dedi.

"EŞİNİN DARP ETTİKTEN SONRA RESMİNİ ÇEKİP ARKADAŞLARINA ATMIŞ"

Darp ettikten sonra eniştesinin arkadaş çevresine sosyal medyadan ablasının resimlerini gönderdiğini kaydeden Sancar “Altına da niye ölmedi? gibisinden açıklama yazıyor. Yani bu bir canilik bu böyle bir şey olamaz. Daha önce defalarca darp etti. Çok hırpaladı çok dövdü, çok kavgalar yani huzurevlerinde felan, ablam yerleşti. ''Affet beni yine gel yani yapmayacağım, etmeyeceğim, çok pişmanım'' gibisinden 1 sürü söylemler yani bu olayın çok öncesi de var. Sosyal medyadan arkadaşlarına attığı resimleri anneme atıyorlar. Annem bunu görünce beni arayıp ‘hemen eve çık’ ablanın diyor durumu kötü. Arıyorum ablamı telefona bakmıyor. Bir şekilde buraya geliyorum. Geldiğimde zaten polisler ambulans ekipler falan hep buradaydı zaten. Eve çıktığımda ablam yatak odasındaydı ama çekilen fotoğraflar bu el aletlerinin olduğu odadaydı ve fotoğrafın altında da bazı şeyleri var poşetler falan vardı. Darp edildiği oda ile ekipler geldiğindeki oda farklıydı” ifadelerini kullandı."ALKOL, UYUŞTURUCU VE HAP BAĞIMLISI"

Ablasının kafasına aldığı darbeler ile beyin kanamasından öldüğünü belirten Yasin Sancar, ablasının eşinin alkol, uyuşturucu madde ve hap bağımlısı olduğunu söyledi. Sancar, “Kendisini bıçakla komple doğramış. Bildiğiniz şeytan yani 40 tane kafasında kurar onu da yapar yani öyle bir insan. ‘Bana bıçak vurdu ben de ona bıçak vurdum’ gibisinden kurgu yapmış. Gözaltında bana bir sürü tehdit mesajları attı. Bu telefonu bunun eline nasıl veriyorlar ben anlamış değilim yani vermemeleri gerekiyor attıkları mesajlar bende, saati falan duruyor” şeklinde konuştu.

KAYINVALİDESİ: OĞLUMDAN BETER KATLİAM ÇIKARTIRIM

Hayatını kaybeden Özlem Dursun için ise Sahil Camii’nde ikindi namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Ramazan Dursun’un annesi Melek Dursun camideki tabutun başına gelerek "O geberseydi de seni götürmeseydi" diye ağıtlar yaktı. Bunun üzerine kalabalıktakiler de "Şimdi mi aklına geldi" diyerek kendisine tepki gösterdi. O tepkiye karşılık kayınvalide Melek Dursun, "Ben burada can acısı çekiyorum. Kim söyledi gösterin onu bana, oğlumdan beter katliam çıkartırım" dedi. Tabutun başından ayrılan kayınvalide daha sonra Özlem Dursun’un annesi Saadet Karabulut ile tartışmaya başladı. Tartışma büyümeden vatandaşlar tarafından Melek Dursun sakinleştirilmek üzere uzaklaştırıldı. Cenaze namazının ardından Özlem Dursun’un cenazesi gömülmek üzere Atmeydanı mahallesindeki Rize Belediyesine ait kabristanlığına götürüldü.


" ‘KIZININ CESEDİNİ ELİMDEN ALACAKSIN ‘DİYE BİZİ TEHDİT EDİYORDU DEDİĞİNİ DE YAPTI"

Ramazan Dursun’un kızı Özlem Dursun’u darp ettikten sonraki fotoğraflarını Özlem Dursun’un telefonuyla kendisine attığını söyleyen anne Saadet Karabulut yaptığı açıklamada "Kızımla dertleşiyorduk, aralarında sıkıntı olduğunu biliyordum. Birkaç defa daha işkence yaptı ona. Her defasında ''Bir daha yapmayacağım'' dedi, onu ikna etti. Kızım da ''anne çocuklarımı bırakamam'' diyerek geriye gitti. Bizi de tehdit ediyordu, ‘Kızının cesedini elimden alacaksın ‘diye. Ve dediğini de yaptı. Bu akşam bana Özlem’in telefonundan Ramazan kızımın yaralı haldeki fotoğraflarını attı. O fotoğrafı görünce çığlık attım, evin içerisinde aklım bitti. Hemen karakola haber verdim. Ben kızımı hastanede gördüm. Kızım olay günü KADES''e çağrı yapmış. Ama Ramazan çocukları evde rehin almış, ‘Yukarıya gelmezsen çocukları öldürürüm ‘diye tehdit etmiş. Kızım da mecbur eve geri dönmüş. En son kızımla olayın olduğu gün konuştum. Torunumu okuldan almıştım, ona haber verdim eve götür dedi. Her gün 5''te bana bir mesaj atardı ''İşten çıktım şunu yapıyorum ''diye, o gün 8''e kadar bana hiçbir şey yazmadı. 8''i 40 geçe bana mesajlar gelmeye başladı, kızımın yaralı fotoğrafları atıldı. Kızımı en son acilde gördüm. Ben bir anneyim. Onun en ağır cezayı alması için elimden geleni yapacağım. Sen bu acının bedelini ödeyeceksin” şeklinde konuştu. (DHA VE İHA)

 

İlgili Haberler