Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba'dan Erdoğan'a sert tepki!

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba'dan Erdoğan'a sert tepki!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İdlib’de verilen şehitlerin ardından yaptığı ilk konuşmada Trump ile görüşmesini gülerek anlatmasına tepki yağıyor. Konu ile ilgili Yeniçağ’a açıklamalarda bulunan Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba,” Gülerek benim ciğerimin közüne odun atmayın, hançer sokmayın” dedi. Akbaba, iktidara istifa çağrısı da yaptı.

Fatih ERGİN - Erman ÇİMEN / YENİÇAĞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İdlib’de 36 şehit verilmesinden iki gün sonra kameraların karşısına geçti. Dolmabahçe’de partisinin İstanbul Milletvekilleri ile bir araya gelen Erdoğan’ın, yaptığı konuşmada ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesini gülerek aktarması sosyal medyada büyük tepki çekti.

Konu ile ilgili Yeniçağ’a açıklamalarda bulunan Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert tepki gösterdi. Erdoğan’ın daha önce dava açtığı Akbaba, “Şehit anasına dava açıyorsa, şehidin neyini düşünecek ki?” dedi. “Eğer bu ülke kan ağlıyorsa istifa edeceksiniz” diyen Akbaba, “Gülerek benim ciğerimin közüne odun atmayın, hançer sokmayın.” şeklinde konuştu.

Akbaba’nın Yeniçağ’a yaptığı açıklamalar şu şekilde;

“İktidar ateşin içine attı askerlerimizi. ‘Ölen ölsün, kalan sağlar bizimdir’ diyor. Acıdan anlamıyorlar. Benim ciğerim yanıyor. Can yanmazsa gözden yaş çıkmaz. Benim içim yanıyor ki benim gözümden yaş çıkıyor. Şehidin anasına dava açıyorsa, şehidin neyini düşünecek ki.”

“TABİ GÜLER…”

Akbaba sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Tabi güler. Bu Bilal değil. Öbür oğlu değil. Sülalesinden biri değil. Damat çıkıyor; ‘efendim enflasyon çok iyi, vatandaş iyi geçiniyor.’ diyor. Müslüman yalan konuşmaz. Allah’tan korkan yalan konuşmaz. “

“EĞER BU ÜLKE KAN AĞLIYORSA…”

“Eğer bu ülke kan ağlıyorsa istifa edeceksiniz. Gülerek benim ciğerimin közüne odun atmayın, hançer sokmayın. Şehit analarının ciğerine közüne odun atmayın.

Neyi gülerek anlatıyorsun? Biz mahvolmuşuz ağlaya ağlaya. Çünkü ayrı acıları yaşıyoruz. Askerler ailelere kara haberi götürüyor. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Nasrettin hoca misali, ağaçtan düşenin halini, ağaçtan düşen anlar”

“ÖYLE KOLUNU TABUTA KOYUP NUTUK ATILMAZ”

“Müslümanlıkta şehide değer veriliyor. Kur'an’da değer veriliyor. Öyle kolunu tabuta koyup nutuk atılmaz. 3-5 şehit denilmez. Araplar için bayrakları yarıya indiriyorsun. Ama şehitlerimiz olmuş, iki gündür sesin çıkmıyor. Umursamıyorsun şehitleri.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu kadar merhametli, güçlü ordu var mı? Herkes parmakla gösteriyordu bu orduyu. Rusya geliyor tepesinden bombalıyor. İsrail alkış tutuyor. Amerika kafa tutuyor. Sahipsiz kaldı bu ordu.”

İlgili Haberler
36 şehit açıklanırken Tayyip Erdoğan'ın gülümsemesi büyük tepki çekti!Erdoğan, İdlib saldırısının ardından ilk kez konuştu
  • Yorumlar 22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş