Sosyetik güzel Simge Sütşurup boş vermedi. Kurye neye uğradığına şaşırdı

Sosyetik güzel Simge Sütşurup boş vermedi. Kurye neye uğradığına şaşırdı
Sosyetenin genç ismi Simge Sütşurup yaşanan korona virüs günlerinde boş vermeyip herkesin de yapması gerektiği örnek olacak davranışı sergiledi.

Simge Sütşurup, bir uygulamadan yemek siparişi verdi. Ancak bina girişinde yapılan HES kodu sorgulaması sırasında yemeği getiren kuryenin Covid-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

Sütşurup, durumu öğrenince sosyal medyadan duruma tepki gösterip "Bana teslim etmek üzere adresime gelen 'kendi bünyelerinde çalıştırdıkları' kuryelerin oturduğum binanın HES kodu zorunlu kontrolü sayesinde koronavirüs testinin pozitif olması üzerine geri gönderildiğini öğrenmiş bulunuyorum" dedi.

yenicag-simge-sutsurup.jpg

"KAYITSIZ KALMAYIN"

Sosyetik güzel, "Maalesef bu tedbirsizliklerle Türkiye'de bu virüsün son sürat yayılması çok da şaşırtıcı değil. Bu bir suçtur ve gereken yapılacaktır. Ama umursayan birileri olacak mı göreceğiz. Siz de bu konuda lütfen kayıtsız kalmayın. Sağlıklı günler" şeklinde konuştu.

SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNDU

Günaydın'dan Dilek Yaman'ın haberine göre; Simge Sütşurup olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Sütşurup, kuryenin Covid-19 virüsü taşımasına rağmen restoran görevlileri tarafından çalıştırılmaya devam edildiğini söyleyerek suç işlendiğini belirtti. Savcılık bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırılık suçundan soruşturma başlattı.

5fc9f5e955428721204f364d.jpg

Günaydın

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş