Torpilli aşı olanlar çoktan gitti bir siz kaldınız. Ekmek parası peşinde bölüm 2

Torpilli aşı olanlar çoktan gitti bir siz kaldınız. Ekmek parası peşinde bölüm 2
Türkiye'de korona virüs salgınında yeni normalleşme sürecine geçilirken, toplu taşıma araçlarındaki doluluk dikkat çekici. Çok sayıda vatandaş, korona virüse yakalanma pahasına işten, eve gitmeye çalıştı. İstanbul'da metrobüs duraklarının da dolu olduğu görüldü.

Türkiye, korona virüs salgını sürecinde yeni normalleşme sürecine geçti. Süreç kapsamında iller, çok yüksek, yüksek, orta ve düşük şeklinde risklere ayrıldı. Yeni normalleşme döneminde yerinde kararların alınması hedefleniyor. Yasaklara uymayan ve hasta sayılarında artış gösteren illere yeni yasaklar getirilirken, hasta sayıları düşen iller de kısıtlama kapsamından çıkarılarak sırasıyla düşük riskli illere kadar düşürülecek. Bu sayede de giderek normalleşmenin seviyesi de artırılmış olacak. 

Ancak Türkiye'de normalleşmenin ikinci gününde metrobüs duraklarında yine aynı manzaralar ile karşılaşıldı. İşten eve gitmeye çalışan binlerce vatandaş, korona virüse yakalanma pahasına metrobüse binmeye çalıştı. 

İstanbul Mecidiyeköy'deki metrobüs durağındaki kalabalık da dikkat çekti. Vatandaşlar, erkenden eve gitmek için sosyal mesafe kurallarından yoksun bir şekilde otobüslere biniş yaptı. 

 

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58