Sedef Kabaş'tan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hakkında suç duyurusu

Sedef Kabaş'tan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hakkında suç duyurusu

Erdoğan'a hakaret iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş avukatı aracılığıyla kendisi hakkında tweet atan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hakkında suç duyurusunda bulundu...

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Erdoğan hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle hedef gösterilen gazeteci Sedef Kabaş tutuklanmadan önce, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan, edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır” ifadelerini kullanmış, Gül''ün açıklamaları ''yargıya müdahale'' olarak değerlendirilmişti.

KABAŞ''TAN SUÇ DUYURUSU

Avukat Uğur Poyraz, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla cezaevinde bulunan müvekkili gazeteci Sedef Kabaş için Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

''''BAKALIM SAVCILIK NE YAPACAK?''''

Poyraz Twitter hesabından konuya ilişkin şunları yazdı: “Herkes konuşsa bile susması gereken Adalet Bakanı @abdulhamitgul konuşunca @SedefKabas’ın özgürlüğü haksız ve hukuksuz kararlarla elinden alındı. Bugün müvekkilem adına @abdulhamitgul hakkında İstanbul C. Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Bakalım savcılık ne yapacak?”

İlgili Haberler