Yediemin otoparkında milyonluk servet çürüyor

Yediemin otoparkında milyonluk servet çürüyor
Hatay Reyhanlı'da bir yediemin otoparkında değeri yaklaşık 6 milyon lirayı bulan motosiklet ve aralarında lüks otomobillerin de bulunduğu araçlar çürümeye terk edildi.

Hatay Reyhanlı'da bir yediemin otoparkında 3 bine yakın motosiklet bulunuyor. Motosikletlerin çoğu trafik tescilsiz olmakla birlikte, çalıntı ve haciz gibi çeşitli nedenlerle el konulanlardan oluşuyor. Motosikletlerin yanında, aralarında ‘change’(şasi ve motor numarasının değişik yöntemlerle değiştirilmesi) edilmiş lüks otomobillerin de bulunduğu araçlar çürümeye terk edilmiş durumda.

Otopark işletmecisi Mustafa Çalışkan, “Maddi yönden değerlendirmek gerekirse, bugünkü değerle 6 milyon liralık bir servet çürüyor. Gerek motosikletler ve gerekse otomobiller zamanında alınmadı, şu anda çürümeye terk edilmiş halde” diye konuştu.

ARALARINDA LÜKS VE AB PLAKLI OTOMOBİLLER DE VAR

Çalışkan, araçların hacizli, çalıntı ya da ‘change’ olduğunu ifade etti. Otoparkta Avrupa plakalı araçların da yer aldığını söyleyen işletmeci, bu araçların sahiplerine ulaştıklarını, ancak Türkiye’ye gelip almaları masraflı olduğu için çürümeye terk etmeyi tercih ettiklerini söyledi.

REYHANLI PATLAMASINDAKİ ARAÇLAR DA OTOPARKTA

Bunun yanında 11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı’da düzenlenen terör saldırısında ağır hasar gören araçların da halen otoparkta bulunduğunu söyleyen Çalışkan, işletmesinde maddi değeri 6 milyon lira olan motorlu araç bulunduğunu ifade etti. 

‘ARAÇLAR SIĞMIYOR, TEKRAR EKONOMİYE KAZANDIRILMASINI İSTİYORUZ’

Suriye’de iç savaşın başladığı yıldan sonraki günlerde özellikle Avrupa’dan çalınan ve kaçak yolla Suriye’ye götürülüp sahte şase ve plakayla Türkiye’ye getirilmek istenirken ele geçirilen lüks otomobiller de otoparkta çürüyor.

Altı yıldan bu yana alınmayan araçlar nedeniyle mağdur olduklarını belirten Çalışkan, “Devletimizin bu soruna bir çare bulmasını talep ediyoruz. Ciddi anlamda mağdur olduk, araçlar sığmadığı için ikinci bir otopark kiraladık. Devletimizden, bu araçların tasfiye edilmesini, tekrar ekonomiye kazandırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.