Cavit Çağlar'dan flaş Olay TV kararı. 180 kişi işsiz kaldı. İstifa edip işbaşı yapmışlardı!

Cavit Çağlar'dan flaş Olay TV kararı. 180 kişi işsiz kaldı. İstifa edip işbaşı yapmışlardı!
Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay TV merkezini yeniden ilk kurulduğu yer olan Bursa’ya taşıma kararı aldı. Kanalın geçtiğimiz günlerde 26 günlük yayının ardından kapanması tartışmalara neden olmuştu...

Bursa’nın yerel kanalı olarak 26 yıl yayın yaptıktan sonra Kasım 2019’da kapanan ve Bursalı iş insanı Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay TV kısa süre önce merkezini Bursa'dan İstanbul'a taşıdı. Ulusal kanal olarak 30 Kasım’da yeniden yayın hayatına başlayan Olay TV hayatı 26 gün yaşayabildi.

Genel Yayın Yönetmenliğini Süleyman Sarılar'ın üstlendiği Olay TV, iktidarın Çağlar'a baskı uyguladığı iddialarının ardından 25 Aralık’ta ekranını kararttı.

YENİDEN BURSA'YA TAŞINIYOR

Duvar'dan Pelin Akdemir'in haberine göre; Çağlar'ın "yüzde 100 sahibi benim" dediği kanal şimdi bir yıl aranın ardından merkezini yeniden Bursa’ya taşıyor. Olay Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan, teknik hazırlıkların tamamlanması ve pandeminin hafiflemesiyle beraber Olay TV’nin yeniden yayına başlayacağını söyledi. İnan, Olay TV’nin yayınına Bursa’da ve 'eskiden olduğu çizgide' devam edeceğini aktardı.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş