Ahmet Davutoğlu'nda Berat Albayrak çıkışı

Ahmet Davutoğlu'nda Berat Albayrak çıkışı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkezinde, 'Ekonomik Krizden İnsani Krize' adı altında bir basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan''a, "Eğer damadınızı tekrar bakan yapmayı düşünüyorsanız, yapın. bu sizin iradenizdir" diyen Davutoğlu, "Ama var olan bakanların şahsiyetlerini ezerek, perde gerisinden damadınızın ekonomiyi veya devleti yönetmesine izin vermeyin" şeklinde konuştu.

"ÜZERİNİ ÖRTMEK İSTEDİĞİ HER ŞEYİ DIŞ MİHRAKLARA BAĞLIYOR"

Basın toplantısında Türkiye gündemine de değinen Davutoğlu, "İktidar üstünü örtmek istediği her şeyi dış mihraklara bağlıyor. Türk lirasını zayıflatmak için kim ne operasyon yapmışsa çıkın açıklayın. Eğer bu dış mihraklarının operasyonunun bilgisi sizde yoksa, bunu kullanmayın. Bir kurtuluş savaşı varsa, sancağı Türk lirasıdır" dedi.

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BİR BAKAN DEĞİŞİKLİĞİ OLUR"

Ahmet Davutoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin kısa bir süre önce 128 milyar doları tüketip kaçıp giden damat bakanla baş başa yemek yediği görüntüleri görürseniz, aslında bir zamandır Türkiye’de görünen makamlar dışında hala bir grubun hala devleti perde gerisinde çalıştığınızı görürsünüz. Eğer damadınızı tekrar bakan yapmayı düşünüyorsanız, yapın bu sizin iradenizdir. Ama var olan bakanların şahsiyetlerini ezerek, perde gerisinden damadınızın, bakan yardımcıları üzerinden ekonomiyi veya devleti yönetmesine izin vermeyin. Şu an maalesef Varlık Fonu Başkanı’ndan, Borsa Başkanı’na; Ekonomi Bakanı’ndan Hazine ve Maliye bakanlarının yardımcılarına, Beştepe’deki bazı danışmalara kadar hepsi üzerinde hala kaçıp giden bakanın dolaylı olarak ekonomiyi yönettiği algısı hakimdir. Önümüzdeki günlerde bir bakan değişikliği olursa, bu tablo resmileşirse perde gerisinden ülkenin kimin sorumluluk almadan yönetmeye çalıştığını ortaya çıkaran tablolarla karşı karşıya kalabiliriz. Devletin itibarı hamasi nutuklarla ve ‘dış mihrak’ ithamlarıyla korunmaz. Devletin itibarı önce devletin kurumlarına ve bakanlarına saygı göstermekle korunur."

ŞİRKETLER İFLAS EDECEK AMA SİZ SESSİZ KALACAKSINIZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime yönelik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu terörle suçlamasına da değinen Ahmet Davutoğlu, “Sosyal huzursuzlukların bir terör faaliyeti gibi yansıtılıp otoriter eğilimlere zemin hazırlaması. Sayın Bahçeli bunu teyit eden bir açıklama yaptı dün. Aç kalacaksınız susuz kalacaksınız şirketler iflas edecek. Türkiye’nin işçileri ucuz emek kölesi haline gelecek. Ama siz sessiz kalacaksınız. Sesinizi çıkarırsanız bu terördür. Sayın Bahçeli’nin bu tehditleri daha önceki dönemlerde de görülmüştü. Hiçbir faydası olmadı. Sayın Bahçeli bir gün lütfetsin oturduğu yerden milleti ''terörle'' itham edeceğine Ankara’da herhangi bir pazara girsin bakalım. Bir esnafla sohbet etsin. Bir yetimin sırtını sıvazlasın. Halk erken seçim istemiyor. Halk şimdi seçim istiyor” ifadelerini kullandı.

TÜRK LİRASINA KÖTÜ PARA MUAMELESİ YAPILIYOR

Toplantıda Davutoğlu’nun yanı sıra Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kerim Rota, Gelecek Partisi Sağlık Politikaları Kurulu üyesi Oğuz Şalvız, Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin ve Çukurova Medikal Derneği Başkan Vekili Yücel Denizhan da yer aldı. Davutoğlu''nun ardından söz alan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kerim Rota ise, "Hiç kimse artık cebinde Türk lirası tutmak istemiyor. Gücü yeten un alıyor. Gücü yeten deterjan, gayrimenkul alıyor. Türk lirasına adeta kötü para muamelesi yapıyor" dedi.

İlgili Haberler