Albayraklar Holding savunma sanayiden çekiliyor

Albayraklar Holding savunma sanayiden çekiliyor
Albayraklar Holding savunma sanayinden çekilme kararı aldı. İktidara yakın medya tarafından savunma sanayinde 'yerli ve milli üretim' yaptığı şeklinde haberleri yapılan Albayraklar Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak'ın yaptığı açıklamada "İhtiyacımız olan desteğe bir türlü sahip olamadık" demesi dikkat çekti.

Albayraklar Savunma A.Ş. hisselerini satışa çıkartarak sektörden çekilme kararı aldı. Albayraklar Holding'e bağlı Albayraklar Savunma firmasının hisseleri yönetim kurulu kararıyla satışa çıkartıldı.

Albayraklar Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak tarafından yapılan yazılı açıklamadaki, "Ürünlerimize çok sayıda ülkeden üst üste gelen yüksek siparişlerin (yaklaşık 750 bin adet silah) seri üretimi için ihtiyacımız olan desteğe bir türlü sahip olamadık" ifadesini kullanması dikkat çekti.

Alınan bu karar, iktidara yakın medyanın Albayraklar Savunma A.Ş. ile ilgili yaptığı haberleri akla getirdi. Albayraklar Savunma A.Ş. "Milli ve yerli vatoz, milli enerji silahı wattozz" gibi başlıklı haberlerle iktidara yakın medyada yer buluyordu.

Adnan Albayrak'ın ise,  "Seri üretime geçebilmek için para bulamadık" diyerek sektörden çekildiklerini açıklaması ise, yapılan haberlerin aksine Albayraklar'ın üretim yapamadıklarını gösterdi.

‘BAŞKA SEKTÖRLERDEN ALACAKLARIMIZI TAHSİL EDEMEDİK’

Üst üste gelen yüksek adetli siparişleri karşılayamadıklarını anlatan Adnan Albayrak, “Ancak, ürünlerimize çok sayıda ülkeden üst üste gelen yüksek siparişlerin (yaklaşık 750 bin adet silah) seri üretimi için ihtiyacımız olan desteğe bir türlü sahip olamadık.

Faaliyet gösterdiğimiz diğer sektörlerdeki ticari alacaklarımızı da tahsil edemememiz sonucunda yeni savunma sanayi projelerimizin Ar-Ge çalışmalarını durdurmak zorunda kaldık. Bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü şirketler grubumuzun göz bebeği savunma sanayi firmamızı üzerindeki ürünlerin patent ve marka hakları ile birlikte satışa çıkartma kararı aldığımızı üzülerek beyan ederim.'' diye konuştu.

Albayraklar Savunma uzaktan kontrol edilebilir kablosuz elektroşok silahı Wattozz ve her türlü kısa veya uzun namlulu tüfek ve tabancalardaki geri tepme ve şahlanma sorununa yardımcı olan Wattozz T61 silah modifikasyon sistemi ile ön plana çıkıyordu.

1965 YILINDA KURULDU

1965 yılında kurulan Albayraklar Holding inşaat, kent temizliği ve katı atık yönetimi, turizm, filo araç kiralama, personel taşımacılığı ve akaryakıt hizmetleri veriyor. Firmanın yurt dışı yatırımları arasında Katar'da 5 yıldızlı otel ve yine Katar'da gıda fabrikası ön plana çıkıyor.

İşte o haberlerden bazıları:

gunes-002.jpgdunya-001.jpgaa-016.jpg

sssssss.jpg

  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.