Bilal Erdoğan'dan ilginç açıklamalar

Bilal Erdoğan'dan ilginç açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, "Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanlarının Hikâyeleri" kitabının lansmanında "Bir nesil Çanakkale'ye layık olamadı, yeni nesil 15 Temmuz şehitlerine layık yetişsin, hurda nesil olmasın" dedi.

Türk milletinin kahramanlık destanı yazdığı 15 Temmuz gecesinin ilk ağızlardan yazılmış hikâyeleri ve her bir hikayenin kahramanlarının resimlendiği "Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanlarının Hikâyeleri" kitabının lansmanı gerçekleştirildi. Lansmanda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, "Bir nesil Çanakkale'ye layık olamadı, yeni nesil 15 Temmuz şehitlerine layık yetişsin, hurda nesil olmasın" dedi.

Türk milletinin 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi karşısındaki soylu direnişi Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanlarının Hikayeleriyle adıyla kitaplaştı. Kitabın lansmanı için Okçular Vakfı'nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Ali Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve Okçular Vakfı Kurucu Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Erdoğan, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okçular Tepesi Yazarlarından ve 15 Temmuz gazisi Çiğdem Tavluk, Okçular Tepesi kitabının editörü ve yazarı Gülcan Tezcan, Okçular Tepesi Kitabı İllüstratörü Reza Hemmatirad, Erdem Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Melike Günyüz katıldı.

"OKÇULAR TEPESİ HAYAT BOYU DUYARLILIKLA YOĞRULMAMIZ GEREKEN BİR HİKAYEDİR"

Toplantıda konuşma yapan Okçular Vakfı Kurucu Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Erdoğan, "Okçular Tepesi eserini yaklaşık 1 ay önce bana ulaştığında okumaya başladım. 15 Temmuz hep gece zamanının çağrıştırdığı için her gece bir miktar okuyarak, çok da tüketmek istemedim. Bu geceyi tekrar tekrar yaşadım ve o duyguları hissettim. Nitekim hemen hemen 10 gün önce de Uhud'un karşısındaki Okçular Tepesi'ndeydim. Çocuklarıma tekrardan okçuların hikayesini anlattım. Oğlum her defasında tekrar sorar ve tepeye çıkmak ister. Okçular Tepesi hikayesi önemli hatıralardan bir tanesidir. Nasıl ki peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği o mübarek günlerin içerisinde yaşanan her anı aslında ondan sonra yaşayan bütün ümmet için çok büyük dersler barındırıyorsa, Okçular Tepesi hikayesi de her birimiz için hayat boyu duyarlılıkla yoğrulmamız gereken bir hikayedir" dedi.

"BU ÜLKENİN İNSANLARI OKÇULAR TEPESİ'NİN ARTIK BOŞ OLMADIĞINI GÖSTERDİ"

Bilal Erdoğan, "Uhud Okçular Tepesi'ndeki o hikayeden bizim anlamamız gereken, bu dünyayı terk edene kadar terk etmemiz gereken referans noktalarımızın ve değerlerimizin olması gerektiği ve olduğudur. Nitekim 15 Temmuz'a gelene kadar belki Çanakkale'den beri çok zaman Okçular Tepesi'ni boş bıraktığımız erken terk ettiğimiz maalesef oldu. İnanın 15 Temmuz yaşanmamış olsa, sabahında da Okçular Tepesi'nde durum nedir diye sorulmuş olsa belki birçoğumuz bu soruya tereddütle cevap verir olurduk diye düşünüyorum. Hakikaten bu ülkenin genci, yaşlısıyla fakiri ve zenginiyle gerçek sahiplerinin ve Anadolu insanının Okçular Tepesi'nin artık boş olmadığını ganimet için referans noktalarını, kültürel değerlerini, inancını kapıda bırakmayacağını ve bırakmadığını, lideri bir talimat verdiği, yol ve istikamet gösterdiği zaman buna o inancının ve referans noktalarının korunmasını adına bağlı kalacağını göstermesiyle geleceğimiz içinde bize çok büyük bir müjde vermiş oldu" ifadelerini kullandı.

"YENİ NESİL 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE LAYIK YETİŞSİN, HURDA NESİL OLMASIN"

Erdoğan, "Okçular Tepesi referansı ile yapılmış olması bizim manevi dünyamızda referans noktalarımızı hatırlatması nedeniyle, dünyaya neden geldiğimizi ve görevimizin kulluktan ibaret olduğunu hatırlatması itibariyle çok önemli ve anlamlıdır. Allah bize böyle geceler ve günler tekrar yaşatmasın. Ancak burada da geçtiği gibi 'Unutursak kanımız kurusun'. Birçok gazimizin yanında bu ifadeleri tekrar tekrar kullandık. Çünkü bir nesil Çanakkale ile yetişmesine rağmen maalesef ona layık olamadı. Şimdi yeni bir nesil 15 Temmuz'da yetişsin ama o gece o duruşunu ortaya koyan şehitlerimize, gazilerimize layık bir nesil olarak yetişsin. İşte burada yine bir ifade var; 'Hurda nesil olmasın'. Bu dünyada kendilerine vaat edilen nice cennetlerin peşinden koşmasın. Gerçek cennete ulaşmak için bu dünyada fedakarlık etsin. Gerçekten inançlı bir kul olabilmek için bu dünyayı işgal etsin. Çünkü bu dünya gerçekten kısa bir süreden ibaret olan bir duraktır" diye konuştu.

İlgili Haberler
Bilal Erdoğan'dan başkanlık açıklaması
  • Yorumlar 31
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş