Binlerce İsrailliden Netanyahu protestosu

Binlerce İsrailliden Netanyahu protestosu
İsrail'de, Kudüs, Tel Aviv ve kuzeydeki Kaysariyye kentlerinde toplanan binlerce kişi, Başbakan Binyamin Netanyahu'yu protesto ederek istifasını istedi.

Binlerce İsrailli, Kudüs, Tel Aviv ve kuzeydeki Kaysariyye kentlerinde düzenledikleri protestolarda, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun istifasını istedi. 

İsrail Resmi yayın kuruluşu Kan'ın haberine göre, Başbakan Netanyahu'nun Kudüs'teki ikametgahı önünde toplanan protestocuların bir kısmı, çevredeki bazı başbakan destekçilerinin saldırısına uğradı.

Tel Aviv ve Kaysariyye kentlerinde de düzenlenen benzeri gösterilerde, Netanyahu ve hükümetinin yolsuzlukları aleyhinde sloganlar atıldı, "Netanyahu, başaramadın artık çek git", "Netanyahu, kötü koktun, git artık" yazılı pankartlar taşındı.

PROTESTOLAR 37 HAFTADIR DEVAM EDİYOR

Ülkedeki 23 Mart'ta yapılacak genel seçimler öncesinde düzenlenen protestolar 37 haftadır devam ediyor. Bazen haftada iki kez düzenlenen protestolarda, Netanyahu aleyhindeki yolsuzluk davaları ve COVID-19 sürecindeki başarısız yönetimi nedeniyle Netanyahu'nun istifası dillendiriliyor.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58