Büyük skandala imza atan dizi final yapıyor

Büyük skandala imza atan dizi final yapıyor
TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve bir skandala imza atan Payitaht Abdülhamid dizisi bu sezonun ardından ekranlara veda edeceği açıklandı.

TRT'nin ES Film imzalı fenomen dizisi Payitaht Abdülhamid bu sezon sonu ekrana veda edecek. Dört yıldır cuma akşamlarına damgasını vuran dizinin 155 bölüme tamamlanması planlanıyor.
TV 100'ün haberine göre; Bülent İnal'ın başrolünü oynadığı dizi haziran ayında ekran macerasını sonlandıracak. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Payitaht Abdülhamid'in reytingleri bu sezon düşmesine karşın, planlamanın bu şekilde yapıldığı konuşuluyor.
SKANDALA İMZA ATMIŞTI
TRT1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan bölümünde skandal bir sahneye imza atılmıştı. Dizide Mason locasının toplantısının anlatıldığı sahnede Abdülhamit’i devirmeye çalışan Masonlar Abdülamit’ten sürekli “Yıldızdaki Baykuş” diye bahsediyordu. Bu lakap ise Padişaha İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından verilmişti.
Tarihçi Murat Bardakçı’nın ise 2019 yılında  kaleme aldığı “Âkif’in 108 sene aradan sonra şimdi gündeme gelen yazısının aslı budur!” başlıklı yazısında “Yıldız’daki Baykuş” ifadesini Mehmet Akif Ersoy’un kullandığını aktarmıştı.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58