Dev holding borsadan atıldı. Yatırımcılar şokta

Dev holding borsadan atıldı. Yatırımcılar şokta
2020'de kuruşlu seviyelerde işlem görürken geçtiğimiz Kasım ayında aniden 17 liraya çıkan Artı Yatırım Holding, özsermayesinin -1,5 milyon liraya düşmesi üzerine Borsa İstanbul kotundan çıkarıldı.

Artı Yatırım Holding'in Borsa İstanbul'dan atıldı. Yakın izleme pazarında işlem gören şirketin hissesi, özsermayesinin eksili değerlere gerilemesi üzerine, faaliyetlerini devam ettiremeyecek şekilde finansal durumunun bozulması sebebiyle Borsa İstanbul kotundan çıkarılmasına kararı verildi.

2020'de kuruşlu seviyelerde işlem görürken geçtiğimiz Kasım ayında hızlı bir şekilde 17 liraya kadar yükselen, sermayesi 10 milyon lirayken özsermayesi - 1.5 milyona düşen, yüzde 98.99'u halka açık olan Artı Yatırım Holding'e ilişkin Borsa İstanbul yeni karar aldı. 

BİST tarafından yapılan açıklamaya göre, Artı Yatırım Holding'in özsermayesinin eksiye düşmesi ve faaliyetlerini devam ettiremeyecek kadar finansal darboğaza girmesinden dolayı kottan çıkarıldı.

Şirketin hissesi geçtiğimiz Cuma günü 6.05 lira düzeyinde kapanış yapmıştı. Şirketin yüzde 98.99'unun halka açık olması sebebiyle yatırımcıların ellerindeki hisselerin ne olacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Piyasada 9.899.999 adet hisse bulunuyor ve yaklaşık 60 milyon liranın akıbetine ile ilgili bir gelişme bulunmuyor.

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Payları Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Artı Yatırım Holding A.Ş.'nin özsermayesinin negatif olması nedeniyle Kotasyon Yönergesinin 23/1-f maddesi ve faaliyetlerini devam ettiremeyecek seviyede finansal durumunun bozulmuş olması nedeniyle Kotasyon Yönergesinin 23/1-d maddesi kapsamında Borsa kotundan çıkarılmasına karar verilmiştir."

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58