Eski bakanların yeni görevleri belli oluyor

Eski bakanların yeni görevleri belli oluyor
Meclis'te hafta başında komisyon üyeleri ve başkanları netleşecek. Önceki dönem bakanlık yapan, pek çok AKP'li isim, yeni dönemde komisyon başkanı olarak görev yapacak.

18 Temmuz'da olağanüstü hal uygulamasına son verilmesi planlanıyor. OHAL sonrası dönem için hazırlanan yasa teklifiyle terörle mücadelenin aksamadan sürmesi hedefleniyor. Teklifin hafta başında Meclis'e sunulması bekleniyor.

Meclis'te bu hafta komisyonlar yeni üyeleriyle çalışmaya başlayacak.  Ardından komisyonlar toplanarak başkan, başkanvekili, katip üye ve sözcülerini seçecek.

Komisyon başkanlarının ağırlık olarak eski bakanlardan oluşacağı iddia edildi. AKP'nin Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop olacak. Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Numan Kurtulmuş, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, KİT Komisyonu Başkanı Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreya Sadi Bilgiç, Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Jülide Sarıeroğlu, Meclis İdare Amiri Orhan Yeğin, Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, NATO Parlamenter Asamblesi Başkanı Osman Aşkın Bak olması bekleniyor.

Adalet Komisyonu'nun ilk mesaisi OHAL sonrası dönem için hazırlanan yasa teklifi olacak. 

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş