Hırsız değil sanki dükkan sahibi, rahatlığı bak

Hırsız değil sanki dükkan sahibi, rahatlığı bak
Burdur'da, markete hırsızlık için giren şüpheli, önce sigaralar ile bozuk paraları aldı, ardından da buzdolabından su içti. Güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedilen ve S. A. (22) olduğu belirlenen şüpheli, yakalandıktan sonra sevk edildiği mahkemece, tutuklandı.

Merkeze Bağlar Mahallesi İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi'nde bulunan markete, 24 Haziran gecesi, camını kırarak açtığı kapıdan giren şüpheli, raflardaki sigaraları poşetlere doldurdu.

markete-giren-hirsiz-susayinca-dolaptan-su-icip-calmaya-devam-etti-8996-dhaphoto1.jpg

Kasadaki bozuk paraları da alan şüpheli, kırılan camın yere düşmesiyle paniğe kapıldı. Başındaki kapüşonu çıkaran şüpheli, buz dolabından da su alıp, içti. Ardından da marketten ayrıldı.

markete-giren-hirsiz-susayinca-dolaptan-su-icip-calmaya-devam-etti-8996-dhaphoto2.jpg

Sabah iş yerine geldiğinde hırsızlığı fark eden market sahibinin ihbarıyla harekete geçen polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

markete-giren-hirsiz-susayinca-dolaptan-su-icip-calmaya-devam-etti-8996-dhaphoto3.jpg

Görüntülerden S.A. olduğu tespit edilen şüpheli yapılan takibin ardından dün otomobiliyle birlikte, Bayındır köyü yakınlarında yakalandı. Gözaltına alınan S.A., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

markete-giren-hirsiz-susayinca-dolaptan-su-icip-calmaya-devam-etti-8996-dhaphoto5.jpg
HIRSIZLIK KAMERADA

Hırsızlık anı marketin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntüde, şüpheli dolaptaki sigaraları poşete doldurup, dolaptan su alıp içerken görülüyor. Yere düşen kırık cam sesinden de korkuya kapılıyor.

Polis, piyasa değeri yaklaşık 15 bin TL olan çalınan sigaraların bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

ekran-alintisi1-006.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş