İmamoğlu'ndan "Kozmik Oda" iddialarına sert tepki

İmamoğlu'ndan "Kozmik Oda" iddialarına sert tepki
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin veri tabanına iktidara yakın isimlerden gelen "Kozmik oda" benzetmelerine tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyedeki verilerin kopyalanmasıyla ilgili tartışmalara cevap verdi.

31 Mart 2019 ile 18 Nisan 2019 tarihi arasında duyumdan öte bazı tespitlerinin olduğunu söyleyen İmamoğlu, kozmik oda iddialarına ilişkin olarak da, "Bunları en sağlıklı şekilde kıyaslamak, verileri analiz etmek ve halkımızın çıkarı adına bu işlem yapılmıştır. Bizim kozmik odayla işimiz olmaz" dedi.

İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Biz kamunun verilerini korumak zorundayız. Şu anda görevli olan arkadaşlarım, büyükşehirde görevli olan arkadaşlarımız, büyükşehirin daha önce sözleşmesini yapıp bu alanda anlaşma yaptığı firmanın bir görevlisi. Gayet mevzuata uygun bir şekilde ve aynı şekilde tespitler yapılarak, yılbaşı 2018, 31 Mart 2019 tarihli ve dün tarihli kayıtlar arşivlendi, imza altına alındı. Yetkili kişiler tarafından geleceğe sağlıklı bir şekilde taşınması, gerektiğinde oradakilerin irdelenmesi adına; özellikle 31 Mart ile 18 Nisan arasında ne yazık ki duyum değil daha ötesi tespitlerimiz var. Bunları en sağlıklı şekilde kıyaslamak, verileri analiz etmek ve halkımızın çıkarını korumak adına bu işlem yapılmıştır. Kanuna uygundur. Bizim kozmik odayla işimiz olmaz. Bu devletin hafızası, onu koruyoruz."

Erdoğan'ı karşılamasına ilişkin bir soruya da cevap veren İmamoğlu, " Karşılaşmamız gerekiyor çünkü biz bu millete hizmet eden iki makama sahibiz. Bunlar gayet doğal. Nezaketin normalleşmesi bu ülkenin normalleşmesi demek. Ben bunu temsil etmeye çalışacağım. Fırsat bulursam merabalaşır, kucaklaşır, bu ülke adına sohbet ederim. Bu benim için onurdur. Bugün de kandilini kutladım. Sizlerin de kutlarım. (Erdoğan sizi başkanlık için kutladı mı?) Kendisi öyle bir cümle kullanmadı. Sadece iadeyi kutlama yaptı" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
İBB'deki veri kopyalamaya durdurma
  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş