İstanbul'un bugünkü trafik haritası

İstanbul'un bugünkü trafik haritası
Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerle birlikte başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde eve gitmeye çalışan vatandaşlar yollara akın etti. Türkiye genelinde 21.00'de başlayacak olan ve 25 Ocak Pazartesi 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde trafik yoğunluğu oluştu.

AA’nın haberine göre, Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında saat 21.00'de başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde İstanbul'da trafik yoğunluğu arttı. 

harita-013.jpg

trafik-006.jpg

Türkiye genelinde saat 21.00'de başlayacak ve 25 Ocak Pazartesi 05.00'te sona erecek kısıtlama öncesinde evlerine dönmek isteyen vatandaşlar, trafik akışının yanı sıra metrobüs ve otobüs duraklarında yoğunluk oluşturdu. 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçiş yönlerinde trafik yoğunluğu oluştu. 

Avrupa Yakası'nda E-5'te Bakırköy'den başlayan trafik, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar uzanırken, Basın Ekspres Yolu Edirne istikameti ile Haliç Köprüsü'nden Sefaköy'e kadar trafik yoğunlaştı. 

Ayrıca TEM Ankara yönünde Firüzköy'den Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne ve TEM Edirne istikametinde Akşemsettin'den Mahmutbey gişelerine kadar yoğun trafik olduğu görüldü. 

Anadolu Yakası'nda ise yine TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda yoğunluk yaşanıyor. 

Hafta sonunu şehir dışında geçirmek için otomobilleriyle yola çıkan vatandaşlar da yoğunluğa sebep oldu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Haritasına göre, 17.15 itibarıyla kent genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 76 olarak ölçüldü.

havadan-fotograflarla-istanbulda-kisitlama-oncesi-trafik-yogunlugu-1-9720-dhaphoto3.jpghavadan-fotograflarla-istanbulda-kisitlama-oncesi-trafik-yogunlugu-1-9720-dhaphoto2.jpghavadan-fotograflarla-istanbulda-kisitlama-oncesi-trafik-yogunlugu-1-9720-dhaphoto1.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58