O ilimizde korkutan vaka artışı: Risk haritası yeniden kızardı

O ilimizde korkutan vaka artışı: Risk haritası yeniden kızardı

Sağlık Bakanlığı'nın “Hayata Eve Sığar” uygulamasındaki korona yoğunluk haritasında Kırıkkale'nin büyük bir bölümü, "yüksek risk" anlamına gelen kırmızı renge döndüğü görüldü.

İHA’nın haberine göre; Korona virüsü (Covid-19) pandemisinde yaklaşık 2,5 yıl geride kalırken, pozitif vaka sayıları da yeninden artışa geçtiği görüldü.

Kırıkkale''de de son günlerde vaka sayıları günlük 150''nin üzerinde artış gösterdiği bildirildi. Covid-19 vakalarındaki artış, Sağlık Bakanlığının HES mobil uygulamasına da yansıdı. Risk haritasında kentin neredeyse tamamı yeniden "yüksek risk" anlamına gelen kırmızı renge döndü. Hatırlatma dozu randevularının yeniden açılmasıyla birlikte "BioNTech" aşısının üzerinden 6 ay geçenler ise aşı yaptırmak için hastanelere başvurdu.

“ŞU AN HALKIMIZA SÖYLEYECEĞİMİZ TEK ŞEY…”

Kafe işletmecisi Engin Yeşilbayrak, “Şu an halkımıza söyleyeceğimiz tek şey; işletme olarak çok dikkat etmelerini öneriyoruz. Zaten haritada da kırmızı olduğunu duyduk. Bu konuda çok dikkat edersek halkımıza da buradan uyarı yapıyoruz. Hem bizim için hem de halkımız için çok iyi olacak. Şu anda da aşı sorunumuz yok. Bu konuda dediğimiz gibi bizim elimizde olan bir şey. Halkımız duyarlı olursa bunu hep birlikte yeneceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


 

İlgili Haberler