Özgür Demirtaş açıkladı. 128 milyar dolar şak diye buhar olmuş. Meğer o ismi dinlemişler

Merkez Bankası'nın 128 milyar dolar tutarındaki rezervin akıbetine ilişkin tartışmalar gündemdeki yerini korurken, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan konu ile ilgili çarpıcı bir yorum geldi. Demirtaş, yıllar önce birlikte katıldıkları televizyon programında dolar dizginlenmesi için Necmettin Batırel'in yaptığı "Şak bir 10 milyar dolar, şak bir 10 milyar dolar daha satarız, çil yavrusu gibi dağılırlar" açıklamasını hatırlattı ve "Necmettin Batırel bey dinlenmiş..." dedi.

Haber Giriş: 17 Nisan 2021 Cumartesi - 08:15
Takip Et
Özgür Demirtaş açıkladı. 128 milyar dolar şak diye buhar olmuş. Meğer o ismi dinlemişler

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, "128 milyar dolar" tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Demirtaş, yıllar önce birlikte katıldıkları televizyon programında dolar dizginlenmesi için Necmettin Batırel'in yaptığı "Şak bir 10 milyar dolar, şak bir 10 milyar dolar daha satarız, çil yavrusu gibi dağılırlar" açıklamasını hatırlattı ve "Necmettin Batırel bey dinlenmiş..." dedi. 

"Bana 128 Milyar doları yazsana diyip duruyorsunuz. Senin uzmanlık alanın diyorsunuz" diyen Demirtaş, "Ne yazayım? zaten açıklama yapıldı ya" ifadesini kullanarak şunları kaydetti:

"4-5 yıl önce katıldığım bir TV programında Necmettin Batırel bey Şak bir 10 Milyar Dolar, şak bir 10 Milyar Dolar daha satarız çil yavrusu gibi dağılırlar ve Dolar/TL artmaz diyordu. Ben de neden bunun çalışmayacağını sakin sakin anlatmıştım. Bugün Merkez Bankası açıklama yaptı: Dolar/TL de hareketleri dizginlemek için kullanılmış o rezervler. Yani Necmettin Batırel bey dinlenmiş..."