Yeni Çağ Gazetesi

Ünlü köşe yazarı Hürriyet'ten ayrıldı

Hürriyet gazetesinde uzun yıllardan bu yana çalışan isimler arasında yer alan Cengiz Semercioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hürriyet gazetesinden ayrıldığını duyurdu.

26.02.2021 16:16:00

Ünlü köşe yazarı Hürriyet'ten ayrıldı

Hürriyet gazetesinde uzun yıllardan bu yana çalışan Cengiz Semercioğlu, sosyal medya hesabından Demirören Medya Center önünde çekildiği fotoğrafı paylaşarak, gazete ile yollarını ayırdığını duyurdu. 

 Semercioğlu, uzun yıllardır Hürriyet'in kadrosunda yer alıyordu.

Semercioğlu, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bir klasik Hürriyet fotosu da benden  Sonunda el sıkıştık, her konuda anlaştık ay sonu itibariyle Hürriyet'le yollarımızı ayırıyoruz...

- Sonunda diyorum çünkü uzun bir süredir yazı yazmadan Hürriyet kadrosunda olmaya devam ediyordum... Bu hem gazete hem benim için bir külfete dönmüştü...

- Kardeşim Selim Akçin'le Hürriyet'in Cağaloğlu binasında işe başlarken 20'li yaşların başında üniversite öğrencisiydik... Rüzgar kanatlı atlılar gibi geçti yıllar... 3 patron, 6-7 genel yayın yönetmeni gördük... Ha o magazin müdürü olarak görevinin başında sadece son gün hatıra karesi çekelim dedik.

- Bundan sonra ne mi yapacağım... 1988'den beri yaptığımı; Gazetecilik ve televizyonculuk... Yani en iyi bildiğim işi... Öptüm sizi..."