Muharrem İnce'den Erdoğan'a 'İş Bankası' tepkisi: 'Bunu daha önce darbeciler de denedi ve...'

Muharrem İnce'den Erdoğan'a 'İş Bankası' tepkisi: 'Bunu daha önce darbeciler de denedi ve...'
CHP'nin Türkiye İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devri için Erdoğan'ın verdiği 'bir an önce bitirilmesi' talimatına tepki gösteren Muharrem İnce, "Bu kafa, bankadaki paranıza da çökebilir" dedi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyeti ile kontrolü CHP'ye bırakılan İş Bankası hisselerini Hazine'ye devretmek için çalışmalar yapan AKP iktidarının bu konuda süreci hızlandırmak istediği ortaya çıktı.

Basına yansıyan bilgilere göre, Türkiye İş Bankası’nın hisselerinin Hazine’ye devri için başlatılan çalışma konusunda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir an önce sonlandırılması talimatını verdi.

CHP'nin 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, söz konusu talimata tepki gösterdi. Twitter hesabı üzerinden tepkisini dile getiren İnce, "Bunu daha önce darbeciler denedi, olmadı, olmaz. Aklınızdan bile geçirmeyin, ekonomide yeni sorunlara kapı aralamayın." ifadelerini kullandı.

CHP'li İnce'nin açıklaması şöyle:

"- Tulumbada su bitince ne yapacaklarını şaşırdılar, gözlerini yine Atatürk’ün mirasına diktiler. CHP’nin İş Bankası hisseleri üzerindeki yönetim hakkını gasp etmek, miras hukukunu, mülkiyet hakkını yok saymaktır.

- Miras hukukunu yok sayarak, Atatürk’ü mirasını çiğneyerek İş Bankası’na çökmeyi düşünen bir kafa evinize, barkınıza, bankadaki paranıza da çökebilir.

- Bunu daha önce darbeciler denedi, olmadı, olmaz. Aklınızdan bile geçirmeyin, ekonomide yeni sorunlara kapı aralamayın."

ince-024.jpg

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58