Nagehan Alçı ile Süleyman Soylu canlı yayında tartıştı

Nagehan Alçı ile Süleyman Soylu canlı yayında tartıştı
İktidara yakınlığı ile bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı ile İçişleri Bakanı Soylu arasında canlı yayında tartışma yaşandı. Soylu, canlı yayına telefonla bağlanarak, Alçı'ya yanıt verdi.

İktidara yakınlığı ile bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında canlı yayında üslup tartışması yaşandı. Alçı’nın kendisi hakkında yaptığı üslup eleştirilerine Soylu, Habertürk’teki Türkiye’nin Nabzı programına telefonla bağlanarak yanıt verdi. Alçı’nın kendisi için sandığı küçümsediği yorumuna yanıt veren Soylu, "Bu bana haksızlıktır” diyerek tepki gösterdi.

Soylu, dün telefonla bağlandığı yayında şunları kaydetti:

“Dün seçim bitmiştir. Ben şuna çok üzülürüm. Yaklaşık 50 gün İstanbul’da sokak sokak gezdik. Ömrümüz milletin ayağına gitmekle geçti. Nagehan hanım diyor ki 'Sandığı küçümsemek' diyor. Birçok meselede kendisini doğru bilgilendirmeye çalıştım. Söylediğim cümle şu; Seçim sonuçlarıyla ilgili soru sorduklarında çok net şunu ifade ettim; 31 Mart sonrasında anti demokrasiyle suçlayanlar dün akşam çığlık atıyorlardı. Bazen kazanmak kaybetmektir. Bazen de kaybetmek kazanmaktır. Biz dünyayı yıkmıyoruz. Aramızdaki temel fark bu. 31 Mart’taki seçimlerde diktatörsünüz değerlendirmesi yapıldı. Sonra seçim yenilendi ve yeni bir sonuç çıktı. 31 Mart’ta söylenenlerin haksızlık olduğunu ifade ediyorum. Hukuka uyanlarla uymayanlar arasında fark olduğunu ifade ediyorum. Böyle bir şey söylemekten edep ederim."

"BANA HAKSIZLIKTIR"

Soylu devamında, "Vali için söylenmemesi gereken bir ifadeyi ortaya koydu. Bu legalleşen bir hal aldı. Buradan sonra doktora şiddet kadına şiddet gibi meselelerde önümüzde bizim uğraşacağımız ana alanlardan oldu dedim. Eğer İstanbul’da böyle bir değerlendirme olmuş. Ama bir taraftan da valiye sözlü şiddet içeren bir sonuç var. Nagehan hanımın sandığı küçümsemek ifadesinin yanlış olduğunu, 31 Mart’ta haksızlık yapıldığının Türkiye tarafından görüldüğünün altını çizdim. Sandığı küçümsemek sözü bana haksızlıktır" diye konuştu.

"DEDİNİZ SOYLU SANDIĞI KÜÇÜMSÜYOR"

Alçı’nın araya girerek yaptığı açıklamaya ise Soylu, “Eleştiri hakkınızı Soylu’nun sözü doğru değildir deseydiniz olurdu. Dediniz ki Soylu sandığı küçümsüyor” yanıtını verdi.

Alçı’nın “Son birkaç ay ki söylemlerinin sağdan biraz aşırı sağa kaydığını görüyorum” ifadesine Soylu, “Kendime ait bir siyasal pozisyon tutmam söz konusu değildir. Partinin politikası çerçevesinde yer alırım” şeklinde yanıt verdi.

  • Yorumlar 21
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş