Ukraynalı turist Yana'dan 16'ncı günde acı haber geldi

Ukraynalı turist Yana'dan 16'ncı günde acı haber geldi

Antalya’ya tatile gelen kadın dağcı Ukraynalı Turist Yana Kryvosheia’dan 16. Günde acı haber geldi. Annesine attığı son mesajında ‘Zirvedeyim’ diyen 42 yaşındaki Yana’nın sarp kayalıklardan düşerek öldüğü değerlendiriliyor.

Ukraynalı turistin annesine attığı son mesajda zirvedeyim demişti

Ukrayna''dan 1 Mayıs''ta Antalya''ya gelen Yana Kryvosheia, Konyaaltı ilçesindeki Geyikbayırı bölgesinde kamp yapmaya gitti. Ardından Geyiksivrisi zirvesine çıkan Yana Kryvosheia, cep telefonuyla aradığı annesine ulaşamayınca mesaj gönderdi. Zirvede bulunduğunu ve manzaranın çok güzel olduğunu yazan Yana Kryvosheia''dan bir daha haber alınamadı.

Ülkesine 10 Mayıs''ta dönmesi beklenen Yana Kryvosheia''nın ailesinin ihbarı üzerine arama çalışması başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı''na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından sürdürülen arama çalışmaları, Kryvosheia''nın cep telefonunun en son sinyal verdiği bölgede yoğunlaştırıldı.

Aramanın 16’ncı gününde Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı (JİKU) ile havadan yapılan taramada, Ukraynalı kadının bugün cansız bedenine ulaşıldı. Kayalıklardan JAK timi tarafından indirilen ceset, otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu''na gönderildi. Kadın dağcının sarp kayalıklardan düşerek öldüğü değerlendiriliyor.

İlgili Haberler