Yalçın: Ayrık otları temizleyeceğiz!

Yalçın: Ayrık otları temizleyeceğiz!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, kongre sürecine ilişkin, "FETÖ'nün kirlettiği siyasi atmosferden arınma, partimizin dokusunu temizleme ve ayıklama hamlesi gerçekleşmektedir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 21 Mayıs Pazar günü 41 ilde gerçekleştirilecek kongreler ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. 

2011 YILINDA BAŞLADILAR

"MHP camiası; kendi siyasi tarihi açısından önem taşıyan böylesi dönemlerde bir araya gelmiş, kenetlenmiş, yeniden toparlanmış ve bu badireleri dirayeti, azmi ve kararlılığıyla atlatmayı bilmiştir" diyen Yalçın, "Camiamız; tefrikaya, bozgunculuğa, ayrımcılığa, fitneye ve nifaka asla izin vermeden aziz şehitlerimizin emaneti olan kutlu davaya sahip çıkarak birlik ve beraberliğini kıskançlıkla muhafaza etmiştir. MHP camiasına yönelik operasyonlardan biri de, 2011 yılı Mart'ında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin, FETÖ'nün faaliyetlerinin durdurulmasına dair açıklamasından sonra başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

TEMİZLEME ÜZERİNE HAREKETE GEÇMİŞTİR

Yalçın sözlerini şöyle sürdürüdü: "Bu bölücü fitne ve fücur güruhu, o tarihten itibaren medyadaki imkanlarını kullanarak MHP aleyhinde algı oluşturma çabasına girmiş; yargı, siyaset kurumu ve askeriye dahil; devlet kurumlarına yerleştirdiği elemanları vasıtasıyla MHP'ye yönelik yıkım süreci ve gayrinizami savaş başlatmıştır. FETÖ, bir yandan da siyasetin çeşitli kesimlerine ve MHP'ye sızan unsurlarıyla partimizi içerden çökertme ve ele geçirme operasyonlarına girişmiştir. Ancak MHP camiası ve partimiz; bütün bu karanlık ve kahpe teşebbüsleri, büyük bir tesanüt ve uyanıklıkla savuşturmuş, hainlerle kendini onların oluşturduğu seraba kaptıran ayrık otlarını temizlemek üzere harekete geçmiştir. MHP'nin 2016 yılı Ocak ayında bizzat Genel Başkanımızın ağzından olağan kongre takvimini kamuoyuna deklare etmesi de aynı arınma sürecinin devamıdır. O sıralar geç de olsa kirli tezgahlarını fark eden iktidar partisinin kapısından dönen FETÖ, MHP'de de olağanüstü kongre operasyonunu başaramayıp yargıdan hukuk tokadı yiyince 15 Temmuz'da sözde Yurtta Sulh Konseyini devreye sokmuştur. 

41 KERE MAŞALLAH

21 Mayıs 2017 Pazar günü 41 ilimizde aynı anda il kongresi yapılacaktır. Özellikle 21 Mayıs, Milliyetçi-Ülkücü camia için önemli ve tarihî günlerden biridir. MHP camiası o gün, daha çok kenetlenecek, daha çok kucaklaşacak geleceğe dair ümitlerini daha çok tazeleyecektir. 21 Mayıs'ta 41 ilde '41 kere maşallah' dedirtecek disiplin ve vakar atmosferine gerçekleştireceğimiz kongreler, 2018'de yapılacak Büyük Kurultay'ın provası mahiyetinde olacaktır. MHP'yi bölünebilir ham madde haline getirme çabalarına en olgun cevap; 41 il kongremizde atılacak 'kaynaşma ve kucaklaşma' adımıyla verilecektir.

2019'A HAZIRLANMAKTADIR
Bu arada MHP, 2019 Seçimlerine de aynı ruh ve heyecanla hazırlanmaktadır. Bilinmelidir ki MHP'yi küçültmeye, parti tabanında hizip ve tefrika çıkarmaya dönük gayretler başarısız olmaya mahkumdur. Geçmişte de MHP'ye yönelik çeşitli kumpaslar denenmiş ama sonuç alınamamıştır. 'MHP eriyor' iddiaları da aynı cümledendir. Oysa MHP, 48 yıllık siyasi geçmişe sahip köklü bir partidir. MHP sıradan bir siyasi oluşum değil, bir dava partisidir. Yıllardır çeşitli gerekçe ve bahanelerle MHP'nin bittiğini, biteceğini iddia edenler kendileri gitmişler, MHP kalmıştır. 

 

İlgili Haberler
MHP'li Sadir Durmaz: Özerkliğe karşı olduğumuz için yeni Anayasa istedikAKP'li vekil eşliğinde MHP kongresi!Akyol'dan Bahçeli'ye "fikir dönekliği" cevabı!Semih Yalçın'dan, Taha Akyol açıklaması
  • Yorumlar 61
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş