AKP seçimler sonrası için HDP'ye barış mesajları gönderiyor

AKP seçimler sonrası için HDP'ye barış mesajları gönderiyor
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, AKP'nin seçimlerden sonra HDP ile hareket edeceğini ve barış mesajları gönderdiğini savundu.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, canlı yayında muhalefetin kurduğu ittifakın adının 'tamam ittifakı' olduğunu söyledi.

Balbay, HDP'den gelen 'sağ ittifak' eleştirisine, 'bizimkisi sağ ittifak değil, sağduyu ittifakı' yanıtını verdi. Balbay ayrıca, Ak Parti'nin HDP'ye 'seçimlerden sonra bizimlesin' mesajı göndermeye hazırlandığını da ileri sürdü.

"İTTİFAKIN ADI 'TAMAM İTTİFAKI' OLSUN"

CHP'li Vekil Balbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Millet tamam diyorsa çekiliriz" sözü sonrası 'tamam' kelimesinin kampanyaya dönüşmesinden dolayı teşekkür etti. Balbay, "Bence dünden itibaren yayınınızda öneriyorum, ittifakın adı tamam ittifakı olsun. Tamam ittifakı. Herkes katılabilir buna. Halkta karşılığını bulmuştur, dünyada karşılığını bulmuştur" dedi.

"SAĞ DEĞİL, SAĞDUYU İTTİFAKI KURDUK"

Balbay, HDP'lilerden, CHP, İyi Parti ve Saadet ittifakına yönelik gelen 'sağ ittifak' eleştirilerine katılmadığını söyleyerek, bu ittifakın sağ değil, sağduyu ittifakı olduğunu belirtti. Balbay, "Bizimki sağ ittifak değil, sağduyu ittifakı. Bu bir sağduyu ittifakı. Herkes burada birbirini anlayarak, empati yaparak ve karşıdan gelen tehlikenin büyüklüğünü dikkate alarak hareket etti" diye konuştu. Balbay ayrıca Ak Parti'nin, Kürtleri defalarca kandırdığını, şimdi de HDP'ye, 'seçimden sonra benimlesin' mesajını götürmeye hazırlandığını ileri sürdü ve şöyle konuştu:

"AKP, HDP'YE 'SEÇİMLERDEN SONRA BENİMLESİN' MESAJINI GÖTÜRMEYE HAZIRLANIYOR"

"Rakamlarla konuşmak gerekirse AKP iktidarı Kürt seçmeni 9 kez kandırdı. 2010 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'çok güzel şeyler olacak' dedi. Açılım dendi ama her seferinde kandırdılar. En son Meclis'te seçim yasasını görüşeceğimiz gün iki HDP milletvekilini Meclis'ten attılar, bunu unutmasınlar. Ankara'da sezdiğim, burnuma gelen kokular, AKP'nin HDP'ye seçimden sonra 'benimlesin, bak seçimden sonra güzel şeyler olacak' diye mesajları uçurmaya hazırlandığını görüyorum." 

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58