Alışveriş sepetindeki Türkiye gerçeğini Doç.Dr. Aysel Gündoğdu paylaştı

Alışveriş sepetindeki Türkiye gerçeğini Doç.Dr. Aysel Gündoğdu paylaştı
Ekonomist Doç.Dr. Aysel Gündoğdu, 2020 yılı Ocak ayında ve Aralık ayında yaptığı alışverişin faturasını ve alışveriş sepetini Twitter hesabından paylaşarak aradaki fiyat farkına dikkat çekti.

Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulunan ekonomist Doç.Dr. Aysel Gündoğdu, 2020 başı ile sonu arasındaki fiyat farklılığına dikkat çekti.

Ocak ayında yaptığı market alışverişinin faturası ile Aralık ayında yaptığı alışverişin faturasını paylaşan Gündoğdu, arada 23 TL fark olduğunu ifade etti.

Doç.Dr. Aysel Gündoğdu, paylaşımında "Tam bir yıl oldu geçim sepetine başlayalı! Ocakta 85,55 TL olan sepet Aralık’ta 108,55 TL oldu. Tam 23 TL. Fiyatlar artarken maaş artmıyor. Aynı sepeti almak için vatandaş ya bazı ürünleri çıkaracak ya da 23 TL fazla ödeyecek!" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Enflasyon rakamları sonrası dolar yine yükselişe geçti!Enflasyon rakamları açıklandıİşte Merkez Bankası’nın enflasyon tahmininin tutması durumunda emeklilerin alacağı zam
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58