200 bin lira 'bıçak parası' alan doktora suçüstü

Ortopedi Doçenti O.C., hastasından 200 bin lira bıçak parası istedi. Doktorun isteğini kabul eden hasta 160 bin lirayı verdikten sonra 40 bin lirayı ameliyattan önce vereceğini belirterek polise gitti.

200 bin lira 'bıçak parası' alan doktora suçüstü

(DHA)- Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı''nda görevli Doç. Dr. O.C., iddiaya göre, adı açıklanmayan hastasından, ameliyat parası olarak 200 bin lira istedi.

Hasta, 160 bin lirayı verdiği doktora kalan parayı ameliyat öncesi vereceğini söyledi. Hasta, daha sonra polis merkezine giderek doktordan şikayetçi oldu.

SUÇÜSTÜ YAPILDI

Hasta, bugün geri kalan 40 bin lirayı teslim ettiği sırada harekete geçen polis, Doç. Dr. O.C.''yi hastanedeki odasında gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen O.C., ifadesinin alınması için Antalya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü''ne götürüldü.

11 YIL ÖNCE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Doç. Dr. O.C., 11 yıl önce de hastanede darbedilmesi olayıyla gündeme gelmişti. O.C., hastanenin acil servisteki nöbeti sırasında tedavi amacıyla hastaneye gelen bir hastanın refakatçısı tarafından dövülmüştü.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar