29 Haziran 2022 Çarşamba
İstanbul Hava durumu İstanbul 26°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN

Aziz Yıldırım: Ali Koç'u uyarıyorum

TRT Spor ekranlarından izleyicilerle buluşan Basın Tribünü programına konuk olan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe başkanlık seçimleri öncesinde taraftarların tüm merak ettiklerini yanıtladı.

Haber Giriş: 28 Mayıs 2018 Pazartesi - 21:37
Son Güncelleme: 28 Mayıs 2018 Pazartesi - 21:35
Takip Et

Aziz Yıldırım: Ali Koç'u uyarıyorum
+
Aa
-

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

Fenerbahçe için kongre günleri başladı. Sürecin Fenerbahçe camiası için hayırlı olmasını, kavga gürültünün olmadığı, kim seçilirse seçilsin herkesin birbirini kucaklayacağı kongre olmasını diliyorum. 26 bin üyenin oy kullanma hakkı olduğu için kongreyi statta yapacağız. Kongre sürecinin Fenerbahçe camiası için hayırlı olmasını diliyorum. 

SEÇİMİ YÖNETİM ORGANİZE ETMİYOR

Fenerbahçe Yönetimi organize etmiyor seçimi. Fenerbahçe'nin mevcut personeli tarafından yapılıyor. 20 yıldır böyleydi, bugün de böyle. Sicil kurulu tarafından seçiliyor ve organize ediliyor. Bir sandıkta kaç kişinin oy kullanılacağı belli. Yönetim olarak kongrede görevli insanların işine karışmıyoruz.  Karışmak da istemiyorum. Oradaki yetkililer kimse görevlerini yapacaklar. 3 tane zarf olacak, geldiğinizde sandık kurulu başkanı veya üyeleri kongre belgesi karşısında zarfları verecekler. Hazırlanan kapağın içinde istediğiniz oyları kullanacaksınız. İşleriniz bittiğine dair imza atınca ayrılacaksınız. Diğer kulüplerde çarşaf liste şeklinde isimler tek tek okunuyor. Sandıkların işleri bittiği divan başkanın talimatıyla anda açılır. 26 bin kişinin katılım hakkı var. 26 bini de katılabilir. O civarlarda bekliyoruz.

BENİM VAAT EDECEĞİM BİR ŞEY YOK

Sayın Ali Koç'un 18 aya yakın önce yaptığı açıklamalarıyla seçim onların yönünden başladı. Biz de seçim çalışmalarına başladık. Kalabalık ve tecrübeli bir ekip. Herkes bir şey vaat ediyor. Yapacaklarımı mı yapamayacaklarımı mı vaat edeyim? Benim vaat edeceğim bir şey yok.

FENERBAHÇE 3 TEMMUZ İLE BİRLİKTE ÇOK ACILAR ÇEKTİ

Bir hikaye yaşandı. Bunun içinde acı var, hüzün var. Fenerbahçe 3 Temmuz ile birlikte çok acılar çekti. Askeri kanat ve Fenerbahçe linç edilircesine yok etme şeklinde operasyonlar yaptı.  FETÖ örgütü tarafından ele geçirmek için operasyonlar yapıldı. Bunun adı şike değildi. Bu camiayı ele geçirmekti. Fenerbahçe camiasını ele geçirmekten sonra hedefte diğer spor kulüpleri vardı.  Fenerbahçe Başkanı çünkü Kulüpler Birliği başkanıydı ve güçlüydü.

NE ŞİKESİ MEMLEKET ELDEN GİDİYOR

14 Şubat 2012'de Silivri'de şunu söyledim mahkemede: "Ne şikesi memleket elden gidiyor." Ben ülkenin kurumlarının FETÖ tarafından ele geçirilmeye çalışıldığını gördüm. Fenerbahçe'nin maddi ve manevi kayıpları oldu. 2 defa hak ettiği halde Şampiyonlar Ligi'ne gidilemedi. Çocuklarımız okullara gittiler. Başka taraftarların çocukları diğerlerine "şikeci" dedi. Görsel ve yazılı medyada herkes Fenerbahçe şike yaptı diye yayın yaptı. Onları yazanlar bugün hala gazetelerinde yazıyorlar.

BEN BİR HESAPLAŞMA YAPACAĞIM

Bizim bu hesaplaşmayı ve kavgayı yapmamız lazım. Biz bu kavgayı yapmasaydık 50 yıl daha ortada kalacaktı. Fenerbahçe bu kayıplarını devletten isteyecektir. Ben ve benim gibi eziyet çekenler, Metris'te, Silivri'de yaşayanlar bu hesaplaşmayı yapar. Devlete mahkeme açacağız gerekirse. Biz haklıyız çünkü. Bize yaşatılanlardan dolayı Fenerbahçe hem maddi hem de manevi tazminat davası açacağız. Sırf bu hesabı sormak için arkadaşlarımla 3 yıl daha adayım. 3 yıldan sonra bir daha ne başkan, ne yönetici olarak Fenerbahçe'de görev almayacağım. Bir türlü görev alırım. Fenerbahçe'nin kapısında bekçi olacaksın derlerse o zaman gelirim. Kapalı kapılar arkasında konuşacak kadar karaktersiz bir adam değilim. FETÖ örgütüne karşı ilk dikilen insan benim. Ben öyle kapılar arkasında konuşmam.

ŞEREFSİZ DEĞİLİZ

Son 5 aydır ne kadar yumuşak davrandığımı görüyorsunuz Sayın Ali Koç'a hiçbir zaman FETÖ'cü demedim. Benim düşüncelerimde böyle bir şey yok. Böyle bir şey olsaydı, 2015'te Ali Koç'u yerime aday göstermezdim. Ali Koç ne FETÖ'cüdür, ne de FETÖ ile ilgisi vardır. Benim bilgim dahilinde başkaları gidip şikayet etmişse ve bundan dolayı beni suçluyorlarsa, kim suçluyorsa onlar namussuz ve şerefsizdir. Benim çevremdeki insanlar konuşabilirler. Ali Koç Ne FETÖ'cüdür ne de FETÖ ile ilgisi vardır. Bunu ancak devlet bilir. Emniyet bilir, ben bilemem. 101 kişi beni şikayet etti diyorlar. Sanki bunu biz yapmışız gibi... Ben öyle anladım. Biz öyle şerefsiz değiliz.

ALİ KOÇ'U BURADAN UYARAYIM

Varsa elinizde bilgi, belge, orada yazan isimleri şikayet edersiniz. Onların da bizim ile bir ilgisi varsa o zaman suçlarsınız. Ali Koç'u buradan uyarayım. Sen Koç ailesinin çocuğusun, olaya geniş bakman lazım. Ben 20 sene önce geldiğimde sandıklar çalınıyordu, götürülüyordu, insanlar başkalarına oy attırıyorlardı. Hiçbir kongrede seçim safhasında onu kazandıralım diye müdahale yaptık mı? Herkes şu tüzüğü iyi görsün. Bu Fenerbahçe anayasasında ne yazıyorsa o yapılır. Aziz Yıldırım'ı tanımıyorsa bir daha tanısınlar. Hukuk ne yazıyorsa onun arkasındayız.

FENERBAHÇE'NİN İÇİNE FİTNE SOKULDU

Benimle ne alakası var kardeşim. Ben kumpası yemiş en büyük adam olarak neden kumpas yapayım? Ben 20 küsur sene başkanlık yaptım, bir daha bir Allah'ın kulu yapamaz. Tatlı ile acı birbiri içinde olan bir yer. Ben burada bir hesaplaşma yapılması için kalmak istiyorum. İlla ben olacağım, yapacağım diye bir şey yok. Fenerbahçe'nin içine fitne sokuldu. Bunları toplarız biz ama tribünlerin içine Kanada'dan Avrupa'nın her yerinde hakaret yağıyor. Bunların hepsi FETÖ'cü.

BORÇ VAR TABİİ, 400 MİLYON EURO

Borç var tabii. 400 milyon Euro, her yerde söylüyoruz. Kur farkından dolayı artış oldu. Fenerbahçe'nin borcunun nerelerden geldiği belli. Basket takımının 15 milyon Euro açığı var. 4 sene Final Four'a gitti, 60 milyon Euro.  Bedel vereceğim dedi, ne kadar verir bilmiyorum. Mühim olan 400 milyon Euro'yu nasıl durduracaksın? Peki bunu başkan seçilemezseniz Fenerbahçe'ye vermeyecek misin?

EN İYİ BİZ BİLİYORUZ

Fenerbahçe'de her şeyi baştan yapma gibi, onu yapacağım, bunu yapacağım, gerek yok. Bu kulübün neye ihtiyacı var, en iyi biz biliyoruz. Al bizim projelerimizi uygula, oldu bitti. Sermaye arttırımı yapmak kolay. İsteseydik şimdiye kadar 10 kere sermaye artışı yapardık. Kulübü kendi kaynaklarıyla idare ettik hep. 2 Eylül 2015'te Ali Koç beni kulüpten arıyor ve başkanı ziyarete gelmek istediğini söylüyor. 9 Eylül'de onu beklediğimi söyledim. Burhan Karaçam ile birlikte beni ziyarete geldiler. Geldiler ikisi, ben de Fenerbahçe ile ilgili konuşulacak diye bizim yönetici arkadaşları Şekip Beyi, İlhan Beyi ve Mahmut Beyi çağırdım. Bizim de mahkeme devam ediyor. Savcı 2 ay izne gideceğini ifade etmiş. Heyet de savcının mütaala vermesini bekliyor, olumlu-olumsuz belli değil.

HESAP SORMAYA GELDİLER

O günlerde bunun gerginliği vardı. Bu sırada toplantıya girildi. Kafam diğer tarafa takıldığı için konsantre olamadım. Yandex'ten ne kadar para kazanacağız, 1 Milyon Üye projesinde neredeyiz. Ne kadar kombine sattık, ne kadar taraftar geldi. Sonda dedim ne oluyor dedim, mevzu nedir... Ben ölmedim dedim, yaşıyorum. Ben ölünce gelirsiniz mirasımı paylaşırsınız dedim. Geldiler hesap sormaya, biz yargıyı beklerken onlar bizden hesap sormaya geldiler. Biz de mirası biz öldükten sonra paylaşacağımızı söyledim. Bugünden sonra Ali Koç ismini ağzıma almayacağım. Beni ilgilendirmiyor. Fenerbahçe 6 şampiyon oldu, 4'ü de elinden alındı.

TAKIM O GECE BİTMİŞTİR

Otobüs kurşunlandı. Lig lideri olan takım, şampiyonluğa giden takım o gece bitmiştir. Moral olarak bitmiştir. Yabancıların hepsi korkmuştur, yerliler de ne yapsın? Şampiyonluk kaçmıştır. 3 Temmuz da Fenerbahçe'nin üzerinden silindir gibi geçmiştir. Galatasaray maçında 3 penaltı verilmedi. 1 tanesi verilse, Fenerbahçe bugün öne geçmişti. Galatasaray maçında Bülent Yıldırım tarafından hakkı yenmeseydi Fenerbahçe'nin, bugün şampiyon olmuştu. 2006'da 16 dakika maç uzatıldı. Normal şartlarda 30 dakika uzardı. Borozanlar öttürdüler. Şampiyonluğu kaybettirdiler. FETÖ operasyonları orada başladı.

ALİ KOÇ'UN ERKEN ÇIKMASI BÖLDÜ, FETÖ'NÜN DE İSTEDİĞİ BUYDU

Fenerbahçe seyircisini böldük. Kombine almayın, ürün almayın diye durmadan yayın yaptılar sosyal medyada. 'Bölünmeyin, FETÖ'nün yapamadığını yaptırmaya çalışıyorlar' dedim. Ali Koç'un erken çıkması böldü. FETÖ'nün de istediği buydu. Kötü niyet değil. Ali Koç'u ben aday gösterdim. İnsan aday gösterdiği bir insana "Sen erkeksen çık?" der mi? Ya böyle bir şey olur mu? Ali Koç yanlış anlıyor işte.  Kimse para vermeden kulübe üye olamaz. Onlar da yaptılar, yaptırıyorlar da. Bugün Koç Grubu'nda, Arçelik'te çalışan.. Onlarca kişi üye yapıldı son zamanlarda. 1 kişi, 10 kişiyi üye yapıyor. Ama parası veriliyor. Bunlar olabilir. Para verilmeden üyelik olmaz. 1998 yılında ilk aday olduğumda, 'Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak' sözüm vardı. Bir kişi Fenerbahçeliyim diyorsa ve 3 kişi de referans oluyorsa, öyle üye olabilir. Ben 'başka takımdasın, gel seni üye yapalım' diye bir şey yapmadım. Yaptıysam, şerefsizim

FENERBAHÇE 2011'DE ÇAĞ ATLATIYORDU

Fenerbahçe 2011'de çağ atlıyordu. Fransa dergisi, önümüzdeki 10 yılda iki Avrupa takımı geliyor diyordu, biri Fenerbahçe, biri de Brondby. Forbes, 'Aziz'in mucizeleri' diye başlık attı. İlk 20 takım içindeydik biz. Bu sene Galatasaray maçında bir penaltımız verilse bugün şampiyonduk. Hakem hakkımızı yemeseydi şampiyonduk. Sayın Ali Koç, Tüpraş'ı alırken kredi almadı mı? Sonra Migros'u satmadılar mı? Ülker Arena'yı kefil gösterdi diyorlar.. Şimdi hem ben, hem de eşim kefil olarak imzalıyoruz. Eşim bana, "Senle mi evlendim, Fenerbahçe ile mi evlendim?" diyor...

SEÇİM GEÇSİN KOCAMAN İLE KONUŞACAĞIZ

Aykut hoca iyiydi. Hakem penaltıyı verse, gereğini yapsa, bugün Aykut Kocaman'ı kimse tartışmayacaktı. Aykut hocanın 1 yıl daha mukavelesi var. 10 gündür görüşmedim Aykut hocayla. Seçim geçsin, sonra oturup, konuşacağız. Aykut Kocaman'ın çok duygusal bir yapısı var.  Fatih hoca Milan'a gitti. Sportif direktör bu, oyuncular bu dediler ve oyuncular ile arasında problem çıktı, yaşananları biliyoruz. Ben hocaya 'şunu oynatmazsan iyi olur' dediğim zaman, hocayı uyardı olarak kabul etmen lazım sayın basın. Beşiktaş duruşu, şimdi 'Süleyman Seba duruşu'. Bilmem ne kalsın, gitsin diye bağırıyorlardı.

Etiketler

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.

Zelenskiy, Rusya'nın BM'deki haklarından yoksun bırakılması çağrısı yaptı
Zelenskiy, Rusya'nın BM'deki haklarından yoksun bırakılması çağrısı yaptı
Zelenskiy, Rusya'nın BM'deki haklarından yoksun bırakılması çağrısı yaptı
Güney Sudan’da ordu çobanlar ile çatıştı: 18’i asker, 25 ölü
Güney Sudan’da ordu çobanlar ile çatıştı: 18’i asker, 25 ölü
Güney Sudan’da ordu çobanlar ile çatıştı: 18’i asker, 25 ölü
Nadal Wimbledon'da adını 2. tura yazdırdı
Nadal Wimbledon'da adını 2. tura yazdırdı
Nadal Wimbledon'da adını 2. tura yazdırdı
Bomba transfer: Ankaragücü, Real Madrid ve PSG'nin eski yıldızını aldı
Bomba transfer: Ankaragücü, Real Madrid ve PSG'nin eski yıldızını aldı
Bomba transfer: Ankaragücü, Real Madrid ve PSG'nin eski yıldızını aldı
8 yaşındaki çocuk 1 yaşındaki çocuğu öldürdü, 2 yaşındaki çocuğu yaraladı
8 yaşındaki çocuk 1 yaşındaki çocuğu öldürdü, 2 yaşındaki çocuğu yaraladı
8 yaşındaki çocuk 1 yaşındaki çocuğu öldürdü, 2 yaşındaki çocuğu yaraladı
Antalya’da taksi ücretlerine yüzde 25 zam
Antalya’da taksi ücretlerine yüzde 25 zam
Antalya’da taksi ücretlerine yüzde 25 zam
Türk Ocakları'ndan Bahçeli'ye cevap
Türk Ocakları'ndan Bahçeli'ye cevap
Türk Ocakları'ndan Bahçeli'ye cevap