“Ben doktorum nasıl bekletirsin” dediler, küfürler yağdırıp darp ettiler; hemşire Resul Kalkan'ı bu hale getirdiler

“Ben doktorum nasıl bekletirsin” dediler, küfürler yağdırıp darp ettiler; hemşire Resul Kalkan'ı bu hale getirdiler
Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli olan Hemşire Resul Kalkan, doktor olduğu iddia edilen hasta ve hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı.

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan Resul Kalkan hasta ve hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradı. 

Hasta ve hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğrayan Hemşire Resul Kalkan, yaşamış olduğu akılalmaz olayı sosyal medya hesabından şu şekilde açıkladı:

“Bakırköy Sadi Konuk  Acil Servisi kan alma bölümünde hemşire olarak görev yapmaktayım. Bugün bayan bir hasta ve iki bayan yakını kan almak için yanımıza geldi. O sırada arkadaşım yemekten geldi ve EKG birimindeki arkadaş, tek olduğu için onu yemeğe çıkarmak maksadıyla yerimden kalkıp EKG'ye doğru gittim.  Bunu gören o üç bayan. Nereye gidiyorsun bize de baksana diye tepki gösterdi. Nazik bir dille birim değiştireceğimi söyleyip EKG odasına gittim. Hasta yakını bayan arkamdan gelip bağıra çağıra ismimi istedi, ismimi vermeme rağmen bağırmaya devam etti. Sesimi etmedim çekip gitti.”

SALDIRGANLARDAN BİRİ DİŞ HEKİMİ

Hemşire Resul Kalkan şöyle devam etti:

“Çok geçmeden ikinci kez gelip bağırdı 'şerefsiz, köpek, it oğlu it, ben doktorum kimsin sen, sizler ölmeyi hak ediyorsunuz' gibi sözler söyledi. Üstelik bunu söyleyen bir diş hekimi!

“BİR DİŞ HEKİMİNİN BUNU YAPMA ÖZGÜRLÜĞÜ OLMAMALI”

Karşılıklı tartışmadan sonra hasta yakınları müdahalesiyle çekip gittiler. 3. Kez bağıra çağıra sövüp önümden geçtiler, ben de öyle küfür edemeyeceklerini söyledim. Diş hekimiyim diyen hasta yakını saha kimliğini yüzüme vururcasına gösterip üstüme doğru yürümeye başladı. Ben de durması için sağ elimle durdurmaya çalıştım. Tokat atıp cırmalamaya başladı. Kardeşi olduğunu düşündüğüm tekerlekli sandalyedeki sözde 'hasta'da kalkıp bana vurmaya başladı. El kaldırmadım cevap vermedim. Bir diş hekiminin bunu yapma özgürlüğü olmamalı.

22-038.jpg

“HUKUKİ SÜREÇLE ALAKALI ENDİŞELERİM VAR”

Hukuki süreçle alakalı endişelerim var. Lütfen yapılan bu alçaklık kimsenin yanına kalmasın. Makamı ne olursa olsun hiçbir insanın böyle bir canilik yapma hakkı yok. Ceza almazlarsa ne yapmam lazım? Siz söyleyin Sayın Bakanım.”

ekran-alintisi-257.png

  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58