Berat Albayrak'ın videosu yeniden olay oldu: Dolar 10 lira, 15 lira olacak ya...

Berat Albayrak'ın videosu yeniden olay oldu: Dolar 10 lira, 15 lira olacak ya...

Doların 10 lirayı geçmesinin ardından Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın "Çok beklersiniz" sözleri sosyal medyada dalga konusu oldu.

Dolar, Türk Lirası karşısında tarihi bir rekor daha kırarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Dolar karşısında çift haneli rakamlara ulaşan Türk Lirası, 10 seviyesine geldi.

Doların 10 liraya çıkmasının ardından sosyal medyada Berat Albayrak''ın sözleri geldi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan''ın damadı olan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019''da 31 Mart yerel seçimleri öncesinde dolar kuruna ilişkin şunları söylemişti:

"Ağustos, eylül, ekim aylarında bol bol döviz alıp, 6 liradan 7 liradan, niye? Dolar 10 lira olacak, 15 lira olacak ya, 6-7 liradan toplayalım dolarları, 10-15''ten satarız. Dolar düştü 5 liraya. Bunlar kara kara düşünüyor. Eyvah eyvah. Ee ne yapacağız? Şöyle bir kriz çıksa da füze yağsada şu olsa da bu olsa da dolar yükselse de bir kar etsek. Çok beklersiniz, hele de seçimden sonra daha çok beklersiniz."

DOLAR-TL SEVİYESİNİ AŞTI

Türk Lirası, Amerikan Doları karşısında değer kaybına devam ederken, akşam saatlerinde tarihin en düşük seviyesini gördü. Dolar/TL, bugün (12 Kasım Cuma) akşam saatlerinde 10 seviyesini aştı.

ABD''de yüksek enflasyon sonrası artan küresel dolar talebi ve yurtiçinde Merkez Bankası''nın gevşek para politikası, TL''deki erimede başrol oynuyor.

Yükselişine devam eden dolar/TL akşam yurtdışı işlemlerde 10,00405 seviyesini gördü. Euro/TL de 11,46128 seviyesinde. Gram altın ise zirveyi 600 liraya taşıdı.

İlgili Haberler