'Bir Fırçada Sanat" projesi

'Bir Fırçada Sanat" projesi
Üniversite öğrencileri, engelli bireylere yönelik toplumsal bir farkındalık oluşturmak adına 'Bir Fırçada Sanat' projesi düzenledi.

MURAT AĞIREL/İSTANBUL

İstanbul Esenyurt Üniversitesi (İESU) Yarını Aydınlat Kulübü öğrencilerinin proje ile özel gereksinimi olan çocukların el becerilerini geliştirmek ve toplumda sosyal farkındalık oluşturmak, çocuklara resim sevgisini aşılamayı amaçlayarak öğrencilerin tuval boya ile duygu ve düşüncelerini kâğıda aktarmalarını hedeflediği belirtildi.

'BİR FIRÇADA SANAT PROJESİ' HAKKINDA

Proje kapsamında, resim sanatının çocuklarda yer etmesi ve resim yapmanın çocuklar için bir ders olmaktan öteye geçip duygu, hayal ve düşünceleri aksettiren bir sanat olarak yer bulması amaçlanıyor. Özellikle projede, sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünden de yararlanarak engelli çocuklarımızın kişisel gelişim düzeylerini arttırmak hedefleniyor. Proje hedef kitlesi başta engelli bireyler olmak üzere, toplumsal duyarlılığın artması noktasında tüm toplumu kapsıyor. 'Bir Fırçada Sanat' projesinin en temel hedefi, engelli insanlarında birer birey olduğunu ve birlikte yaşamanın gerektiğini topluma yansıtmak ve ayrıca sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünden yararlanarak engelli çocukların kişisel gelişim düzeylerini artırmak.

3 gün boyunca İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde devam edecek olan projede yapılan eserlerin satışı ile elde edilecek gelirler de downsendromlu ve otizmli çocuklar yararına kullanılacak.

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş