Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı!

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı!
Terör örgütü PKK’ya operasyon yapılacağı gerekçesiyle Diyarbakır’ın Hani, Lice ve Kocaköy ilçelerine bağlı 13 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiği valilik tarafından açıklandı.

Diyarbakır Valiliği, Lice Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 13 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. 

PKK'YA OPERASYON YAPILACAK

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, terör örgütü PKK’ya operasyon yapılacağı için sokağa çıkma yasağı getirildi. Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisinde yer alan dağlık, ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek için operasyon yapılacak. Aynı zamanda örgütün sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek amacıyla da çalışmalar yapılacak.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NİN AÇIKLAMASI

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı: ‘5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince Lice ilçesine bağlı olan, Güçlü, Gökçe, Ziyaret, Uçarı, Serince, Çağdaş, Kayacık ve esenler Mahalleleri, Hani İlçesine bağlı olan Kırım, Gömeç ve Yayvan Mahalleleri ile Kocaköy İlçesine bağlı olan Şaklat ve Yazıköy Mahallelerindeki sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 09 Eylül 2016 Cuma günü saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.’

31 AĞUSTOS'TA DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMİŞTİ

PKK'ya yönelik operasyonlar kapsamında Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerinde 13 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Tunceli'de 15 gün süreyle Tunceli il merkezi, Ovacık, Nazımiye, Hozat ilçelerinde 31 bölge 'geçici güvenlik bölgesi' ilan edildi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58