Doktor Hüsrev Çetin Türk Tabipler Birliği kapatılsın diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye fena cevapla yanıt verdi. Siz hiç başınız sağolsun dediniz mi?

Doktor Hüsrev Çetin Türk Tabipler Birliği kapatılsın diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye fena cevapla yanıt verdi. Siz hiç başınız sağolsun dediniz mi?
Doktor Hüsrev Çetin’in “Türk Tabipler Birliği kapatılsın” diyen Devlet Bahçeli’ye dikkat çeken bir yanıt verdi. Doktor Çetin’in paylaşımı Twitter’da kısa sürede büyük ilgi görürken, Çetin, “Siz hiç, bir insanın içini gördünüz mü? Canlıyken, kalbi atarken! Damarlarında kanı dolaşırken! Bir de içinde bir dert aradınız mı? Ben aradım” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlere dikkat çekilmesi için sağlık kurumlarında siyah kurdele takılması kararı alan Türk Tabipler Birliği'nin korona virüs kadar tehlikeli olduğunu ve kapatılması gerektiğini söylemişti.

Doktor Hüsrev Çetin’in ise “Türk Tabipler Birliği Kapatılsın” diyen Devlet Bahçeli’ye yazdığı duygu dolu mesajla yanıt verdi.

İnsan okuyunca ne kadar kutsal bir görev icra ettiklerini bir kez daha iyi anlatıldı.

“Herkes korkarken hasta olmaktan siz hasta oldunuz mu?” diye soran Dr. Çetin, “Bırakın hastalığı, öldünüz mü? Ben öldüm! Normal bir insansanız eğer, herkes kalan giden, sayılara bakarken, bir can için kendini feda eden kardeşlerinizi görürken ölüme meydan okuyan meslektaşlarınızı! Ses vermez miydiniz? Ben veriyorum” ifadelerini kullandı.

İşte Dr. Hüsrev Çetin’in sözlerinin tamamı şekilde:

"Siz hiç, bir insanın içini gördünüz mü? Canlıyken, kalbi atarken! Damarlarında kanı dolaşırken! Bir de içinde bir dert aradınız mı? Ben aradım!

Siz kanser olduğunu bir insanın, daha kendi bilmeden. En yakını, en çok seveni duymadan! Teşhisini koyup ağladınız mı? Ben ağladım. Siz hiç, kanayan yaraya el bastınız mı? Düşünmeden bir şey bulaşır mı diye! Açık yaraya dibinden baktınız mı? Gözünüze sıçrayan kandan, hepatit kaptınız mı? Ben kaptım. Siz hiç bir tümör gördünüz mü? Dokuz yaşında bir çocuğun kafasının içinde. Görünce anlayıp yakın olan ölümünü ve bunu annesine nasıl söyleyeceğinizi düşündünüz mü? Ben düşündüm.

"SİZ HİÇ BAŞINIZ SAĞ OLSUN DEDİNİZ Mİ?"

Siz hiç başınız sağ olsun dediniz mi? Hastayı ne halde getirdiklerini unutup! Kapıda umutla bekleyen kalabalığa. Bir babaya, bir anaya, bir evlada! Ben dedim. Siz hiçbir gece vakti, kalkıp sıcak yatağınızdan polisle, jandarmayla uzun yol gidip kör bir bir ışıkla vadiden indiniz mi? Üstelik bile bile az sonra görülecek manzarayı. Ben indim. Yetmez gibi gecenin sersemliği ters dönmüş araçtan, cesetler çıkarıp, "Niye ölmüş?" diye soran savcıya bir sebep söylediniz mi hiç? Ben söyledim.

Siz uyurken sabaha karşı çalan bir telefonla uyanıp, Ya yetişemezsem diye, gaza basıp apar topar ameliyata girdiniz mi? Ben girdim. Siz bir akşam misafir ağırlarken ya da güzel bir yemekteyken, belki de en sevdiğiniz dizi oynarken, koşa koşa hastaneye gittiniz mi tanımadığınız biri için? Ben gittim.

"SİZ HİÇ DEVA BEKLEYEN BİRİNİ YATIRIP YANINIZA TEDAVİ ETTİNİZ Mİ?"

Ben daha neler yaşadım. İnsana, insanlığa, yaşama dair. Ne gerekiyorsa yapınla başlayan, terk etmeler, vefasızlıklar gördüm. Siz gördünüz mü? Siz hiçbir salgında bulaşmasın diye evine kaçarken herkes, ateşli, halsiz, deva bekleyen birini yatırıp yanınıza, tedavi ettiniz mi? Ben ettim.

Ve sırf bu yüzden herkes korkarken hasta olmaktan siz hasta oldunuz mu? Bırakın hastalığı, öldünüz mü? Ben öldüm! Normal bir insansanız eğer, herkes kalan giden, sayılara bakarken, bir can için kendini feda eden kardeşlerinizi görürken ölüme meydan okuyan meslektaşlarınızı! Ses vermez miydiniz? Ben veriyorum.

Artık, kimse demesin bana! Otur oturduğun yerde! Bir de birlik olmuşsunuz, çok ses veriyorsunuz, susturamıyoruz böyle!

Ve sakın demeyin bana! Senin sesin çok çıkıyor, bırak canları! Benim iktidarım gidiyor burada! Kapatılsın hemen, tabip odaları.

Ben seçmişim zaten yolumu, gerekirse ölürüm. Benim derdim, kendim değil diyorum. Her bir insan hayatı değerli; bilin istiyorum. Hiçbir can, önlem alınmadığı için gitsin istemiyorum."

1-20201130001552.jpg2-20201130001552.jpg3-20201130001552.jpg

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58