Erdoğan, Bahreyn'de resmi törenle karşılandı

Erdoğan, Bahreyn'de resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahreyn Kralı Al Halife tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Al Halife, Bahreyn Sakhir Askeri Havaalanı'ndaki karşılamanın ardından aynı araçla resmi karşılama töreni için Sakhir Sarayı'na geldi.

b1-005.jpg

Sakhir Sarayı'nda gerçekleşen karşılama töreninde, Erdoğan ve Al Halife'nin yerlerini almalarının ardından, iki ülke milli marşları dinlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahreyn Kralı Al Halife'nin tören kıtasını denetlemesinin ardından baş başa ve heyetler arası görüşmelere geçildi. 

b2-003.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahreyn Kralı Al Halife'nin baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından Sakhir Sarayı'nda, "Şeyh İsa bin Salman Al Khalifa Madalyası Tevdi Töreni" düzenlendi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Bahreyn Kralı Al Halife tarafından "Şeyh İsa bin Salman al Khalifa Madalyası" verildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Bahreyn'in en üst düzeydeki madalyası ile onurlandırılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu madalyayı hem Türkiye ve Bahreyn devletleri hem de Türk ve Bahreyn halklarının kardeşliğinin bir nişanesi olarak kabul ediyorum. Dostluk ve kardeşliğimizin baki, işbirliğimizin daim olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Aynı irade ve kararlılığın sizlerde de mevcut olduğunu görmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum.

b3-002.jpg

DAİMA KÖK SALMAYA DEVAM EDECEKTİR

Sevgili Peygamberimiz, bir hadisi şeriflerinde 'Müslümanlar bir binanın tuğlaları gibidir.' buyuruyor. İnşallah ortak gayretlerimizle Türkiye-Bahreyn kardeşliği güçlenmeye, farklı alanlarda kök salmaya devam edecektir. Türkiye hem iyi hem de kötü gününde Bahreyn'in yanında olmayı sürdürecektir. Bölgemizin istikrarı, huzuru ve istikbali için el birliği ve güç birliği içinde çalışacağımıza inanıyorum." 

Gösterilen ilgiden dolayı teşekkürlerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm Bahreynli kardeşlerime en kalbi hürmetlerimi sunuyorum. Şahsıma tevcih ettiğiniz, ortak tarihimizde müstesna bir yeri olan bu madalyayı daima şerefle muhafaza edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.