Erdoğan'ın açıklamaları AKP'lileri şaşırttı; AKP'liler Erdoğan'ın bu sözlerini çözmeye çalışıyor

Erdoğan'ın açıklamaları AKP'lileri şaşırttı; AKP'liler Erdoğan'ın bu sözlerini çözmeye çalışıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 81 İl Teşkilatı ile video konferans yöntemiyle bayramlaştı. Erken seçim iddialarının gündeme geldiği günlerde, AKP'liler Erdoğan'ın "AK Parti'nin kazandırdıklarını tekrar tekrar anlatmalıyız" sözlerini çözmeye çalışırken, açıklamalarını ise çözmeye çalıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 81 İl Teşkilatı ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı. İl teşkilatlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin son 18 yıldaki tüm reformlarına, zaferlerine imza atan AK Parti önümüzdeki dönemde de Türkiye'nin lokomotifi olmayı sürdürecektir" diyen Erdoğan, "Açtığımız ve açacağımız hastanelerle sağlık alt yapımızı daha da güçlendireceğiz. Genel Sağlık Sigortamız ve sağlık sistemimiz milletimizin sahipsiz olmadığını göstermiştir. Salgının en az hasarla atlatılacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM İDDİALARINA ÜSTÜ KAPALI YANIT

Erdoğan konuşmasında son dönemde gündemde olan erken seçim iddialarına da üstü kapalı yanıt verdi. Erdoğan, "Önümüzde hem programlarımızı uygulamak hem milletimizle gönül bağımızı güçlendirmek için 3 yıllık bir vakit var" diye konuştu.

Partisinin il teşkilatlarına seslenerek şu ifadeleri kullandı:

Attığımız adımlar doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor.

Bayram sevincini buruk yaşamış olsak da umudumuz ayaktadır.

Yeni hayat biçimiyle bu dönemi en az hasarla atlatacağız.

Açtığımız ve açacağımız hastanelerle sağlık alt yapımızı daha da güçlendireceğiz. Genel Sağlık Sigortamız ve sağlık sistemimiz milletimizin sahipsiz olmadığını göstermiştir. AK Parti'nin kazandırdıklarını tekrar tekrar anlatmalıyız. Salgının tüm dünyada yenilmesi gerekiyor. Salgının en az hasarla atlatılacağına inanıyorum. AK Parti yeni dönemin lokomotifi olacak. Attığımız adımlar doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor.

"AÇILIŞLARINI YAPACAĞIMIZ HASTANELERLE SAĞLIK ALTYAPIMIZI DAHA GÜÇLENMİŞTİR"

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi başta olmak üzere dev eserler ile önümüzdeki günlerde açılışlarını yapacağımız hastaneler sağlık altyapımızı daha da güçlenmiştir.

Genel sağlık sigortamız ile yine çok gelmiş sosyal yardım ve destek sistemimiz milletimizin sahipsiz olmadığını göstermiştir.

Tek parti döneminden bugüne tek arpa boy yol kat edememiş CHP zihniyetinin saldırılara geçmesi gündemde özellikle boşuna değildir.

Geçtiğimiz cuma günü sizlerle telekonferansla yaptığımız toplantıda CHP'nin gerçek yüzünü bir kez daha sergileme imkanı bulmuştuk.

AK Parti'nin demokraside ve ekonomide ülkemize kazandırdıklarını bıkmadan usanmadan üşenmeden tekrar tekrar anlatmalıyız.

Çocuklarımızı 70-80 kişilik sınıflardan kurtarırken, üniversite kapılarındaki yığılmaları nasıl önlediğimizi anlatmalıyız.

Yıllarca protestolara konu olan üniversite harçlarını kaldırdığımızı gençliğimize anlatmalıyız.

Öğrencilerimize lisansta 550 lira... Nereden geldik buraya 45 liradan. Yüksek Lisansta 1100 lira, doktorada ise 1650 lira kredi burs desteği verdiğimizi, yurtlardaki öğrencilere aylık 420 lira beslenme yardımı yaptığımızı anlatmalıyız.

20200525-2-42627063-55302223-web.jpg20200525-2-42627063-55302224-web.jpg20200525-2-42627063-55302225-web.jpg20200525-2-42627063-55302221-web.jpg

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş