​İftihar edin

​İftihar edin
Alman, Alman olmakla iftihar eder...

İngiliz, İngiliz olmakla; Fransız, Fransız olmakla iftihar eder...

Rus da öyle, İtalyan da...

Ama Türk, Türklüğüyle iftihar ederse "ırkçı" olur!..

"Yerli ve milli" lafını son zamanlarda ağızlarından düşürmez oldular, ama ulusalcılığı ırkçılıkla bir tutacak kadar ahmaktırlar!..

"Andımız" tartışması da, AKP iktidarı dönemindeki dönüşümün sonuçlarından biridir ve bu yüzden gündeme girmiştir!..

***

"Andımız" okullarda AKP döneminde yasaklandı... PKK'ya tavizlerin verildiği, AKP akillerinin ortalıklarda dolandığı, iktidar yalakası bazı yazarların Türklüğü aşağılayarak PKK'ya şirinlikler yaptığı dönemde rahatsız oldular ve kaldırdılar!.. Irkçı bir söylemmiş... Çünkü orada Atatürk'ün adı geçiyor, "Varlığım Türk varlığına armağan olsun" sözü var... "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözü ise PKK'ya karşı ayıp (!) oluyordu!..

***

Olay İzmir'de patladı... (...) Müdür "Burası Dingo'nun ahırı mı?" diye bağırdığına göre, Andımızın ancak Dingo'nun ahırında okunabileceği gibi bir hastalığa tutulmuş olabilir mi?!.

 (...)

 Onlar bu işlerle uğraşırken...

Türklükten rahatsız olurken...

Türk Milleti için...

10 şehit daha!..

Dönüşümünüzle iftihar edin

Mehmet Türker Sözcü

****

FETÖ operasyonu siyasete uzanırsa AKP kapatılır

-----

 Herkesin aklında aynı soru var; 15 Temmuz'dan bu yana binlerce tutuklama yapıldı, on binlerce kişinin işine son verildi, onlarca şirkete mal ve para varlıklarıyla birlikte el konuldu ama operasyonun siyasi ayağı hala başlamadı, neden?

 (...) konuştuğum bir Anayasa profesörü konuyu farklı bir açıdan ele aldı. Dedi ki "Cemaat operasyonu AKP içine uzanamaz, böyle olursa anayasa gereği partinin kapatılması gündeme gelir, saray bu aşamada bunu göze alamaz."

Siyasi partilerin kapatılmasını Anayasa'nın 69'uncu maddesi tanımlıyor. Ancak bu madde 68'inci maddeye atıf yaparak siyasi partilerin uymak zorunda olduğu kuralları belirliyor.

(...)

Anayasa profesörü "Eğer AKP içinde bir soruşturma başlar ve bazı milletvekillerinin FETÖ'ye üye oldukları saptanırsa Anayasa'nın bu maddesinin uygulanması zorunluluğu doğar" dedikten sonra geçmişten şöyle bir örnek verdi; "Fazilet Partisi laikliğe aykırı davranmaktan Anayasa Mahkemesi tarafından yargılanmış, sonuçta biri Nazlı Ilıcak olmak üzere iki milletvekili laikliğe aykırı davranışın odağı olarak suçlu bulunmuş, siyasi yasaklı hale getirilmiş parti de kapatılmıştı."

Anayasa profesörü dostum "AKP 17-25 Aralık'ı milat göstererek kendini kurtarmak istiyor. Ancak hukuken bu da geçersizdir. Çünkü bir konunun hukuki olması için bir yargı kararı ya da Meclis veya yetkili bir kurulda görüşülmüş olması gerekir. Buna karşı 2004 yılındaki MGK toplantısında bizzat Fetullah Gülen cemaatinin adı anılarak devletin mücadele etmesi gereken örgüt olarak gösterilmişti. Bunun altında Erdoğan'ın da imzası var. Bu nedenle eğer hukuki bir milat belirlenecekse bu 2004'tür. Bu da neredeyse tüm AKP milletvekillerini şüpheli durumuna sokar. Siyasi partiler diktatörlüğü savunamayacağına ve FETÖ'nün de darbe yaparak terör yoluyla diktatörlüğü getirmeyi amaçladığına göre kimsenin bu suçtan kurtulması mümkün değildir" dedi.

Anayasa profesörü "Ancak" dedikten sonra ekledi "Kapatılma tehlikesinin sarayda mutlaka konuşuluyor olduğunu tahmin ediyorum. Bu durumda Anayasa'daki parti kapatma maddesini de değiştirmek isteyebilirler. Önümüzdeki günlerde bu konuda bir değişiklik önerisi gelirse hiç şaşırmam."

Can Ataklı Korkusuz

****

Tedaviye muhtaçlar

------

"Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir" diye tweet atan Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram hakkında herhangi bir işlem yapılmamış.

Diyanet İşleri, bu hadisin palavra olduğunu açıkladı, hepsi bu kadar.

(...) Malum, belli bir çevrede böyle düşünenler ezici çoğunlukta. Savcılarımız, Bayram'a soruşturma açılır da onlara açılmazsa haksızlık olur diye düşünmüştür, adaletten asla taviz vermezler çünkü.

Bu tiplerde seksüel obsesyon var, cinsellikle ilgili tatmin edilememiş takıntılar da diyebiliriz. Başı açık kadın görseler bile tahrik olabiliyorlar. Allah korusun bir de şort giydiyse, boy abdesti kaçınılmaz oluyor.

Michael Douglas'ın "seks bağımlılığı" gibi bir ruh hastalığı aslında mustarip oldukları şey. Amerikan Psikiyatri Birliği, bu hastalığı beş sene önce psikolojik bozukluklar ile ilgili kılavuzuna da eklemişti. Kılavuzda bu hastalığı teşhis etmek için bir de test var. Bu adamlara bu testleri yaptırmakta yarar var, çoluk çocuk bunlara emanet ediliyor okullarda...

Mehmet Yılmaz Hürriyet

*****

Robot olan araba yapıp istinat duvarı yapamamak

-----

Yav adamlar Ankara'da 'Transformers' yapmış! Çok avam girdim lafa, ama olay tamamen bu. Türk mühendisleri Antimon adında bir robot yapmışlar. İstendiğinde normal bir araba haline geliyor, istendiğinde kafalı, kollu, bacaklı robot oluyor. Konuşuyor, hatta dans ediyor.

(...) Aynı haber bülteninin devamındaki haberse, İkitelli'deki dev bir inşaat projesindeki istinat duvarının çöküşüydü. Yani dans eden robot haline gelebilen araba yapıyoruz, istinat duvarı yapamıyoruz!

Bırak inşaat projesini, ortaya çıktı ki, o kadar "Tarihimiz, ecdadımız" lafından sonra, Topkapı Sarayı çökmek üzere Topkapı Sarayı!

Yurtdışı olağanüstü yerlere gelmiş dâhi Türklerle dolu, biz yeterli sayıda adam gibi öğretmen, mühendis, mimar, hâkim, bürokrat bulamıyoruz.

Gülse Birsel Hürriyet

*****

"Biz niye buradayız, Boris niye sarayda?"

------

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beştepe'de kabul edildi

Boris kısa süre önce İngiltere'de Erdoğan'a hakaret yarışmasında birinci olmuştu. Yazdığı şiir beş para etmezdi ama ününden dolayı 1000 sterlinlik ödül ona verildi.

Boris'in şiiri içerdiği hakaret yanında berbat bir şeydi. Hazret buna rağmen dün geldi, Cumhurbaşkanı Sarayı'nda ağırlandı.

Ağırlama şartı olarak özür dilemesi istenebilirdi.

Ancak Batı'nın sevgisine muhtaç Ankara bu kadarına bile teşebbüs etmedi.

Konuyu gurur meselesi yapmadı...

Tabii şu anda Erdoğan' a hakaretten mahkemede ya da hapiste olanlar merak etmiştir...

- Biz niye buradayız, Boris niye Saray'da?

Melih Aşık Milliyet

****

Yedek milletvekilli sistemi gelecekmiş!

Aman dikkat, bu iş futbola benzemez!

Yedekler "milletvekillerine tanınan ayrıcalıklardan" yararlanmak

için akla hayale gelmedik yollara başvurur!

Akif Kökçe Milliyet (Açık Pencere)

*****

Psikolojik savaş taktiği

----

Terör uzmanları "arka arkaya olay bombardımanı" ile halkta kafa karışıklığı, bilgi kirliliği ve sonuçta bıkkınlık yaratmanın da bir "psikolojik savaş taktiği" olduğunu söylerler.

 Türkiye'de bunları kasıtlı olarak yapanlar kimlerdir bilmiyoruz ama örneğin sadece ulaşım araçlarında, otobüs ve metrobüslerdeki olayların artışı bile dikkat çekici.

 Güngör Mengi Vatan

******

Yüzsüz gazeteciler

-----

Bunlardan bir bölümü, Tarık Akan hayata gözlerini yumduğunda onun cenazesine katılan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i "Hiç konuşmuyor, niçin susuyor" diye iğnelemeye çalıştı. Ahmet Necdet Sezer konuşup da; "Benim Cumhurbaşkanı olduğum dönemde Milli Güvenlik Kurulu'nda karar aldık. Fetullah Gülen'in orduya, polise, yargıya, eğitime sızmakta olan cemaat örgütlenmesinin peşinde olduğunu o dönemde başbakan olan Tayyip Erdoğan Hükümeti'ne uyarı olsun diye bildirdik ama onu desteklemeye devam ettiler..." deseydi. Bu yüzsüz gazeteciler bu gerçeği yazacak mıydı?

Necati Doğru Sözcü

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş