İmamoğlu ve Alçı arasındaki diyalog sosyal medyanın gündeminde

İmamoğlu ve Alçı arasındaki diyalog sosyal medyanın gündeminde
İBB Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı canlı yayında Nagehan Alçı ile arasında geçen 'Melen Barajı' diyaloğu sosyal medyada gündem oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, HaberTürk'te Türkiye'nin Nabzı programına konuk oldu.

Başkan İmamoğlu, Kanal İstanbul konusunun kendileri için önemli olduğunu belirtti. İmamoğlu, Kanal İstanbul'un siyasi bir mesele olmadığını söyleyerek, "Gerçekten ya kanal ya İstanbul denecek pozisyondayız. Şunu net ifade edeyim, Kanal İstanbul bizim için asla siyasi bir mesele de değildir. Dolayısıyla İstanbul için bu hususta tümüyle hukuka dayalı bir şekilde en son noktasına kadar mücadelemizi vereceğimizi, halkımızın da yoğun şekilde eşlik edeceğini, itirazlar, mahkemeler, hukukçuların önderliğinde yapacağımızı söylüyoruz" ifadelerini kullandı.

"BU BİLGİYİ KİMDEN ALDINIZ NAGEHAN HANIM?"

Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı canlı yayında Nagehan Alçı'yla arasındaki 'Melen Barajı' diyaloğu ise sosyal medyada günün en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. Yazar Negahan Alçı'nın, “Bendeki bilgi Melen Barajı'nın 2021’de su vermeye başlayacağını yönünde” sözlerine, İmamoğlu'nun, “Kimden aldınız bu bilgiyi Nagehan Hanım” sözlerine Alçı, “Çevre Bakanlığı'ndan aldım” dedi. Alçı'nın bu cevabının üzerine İmamoğlu'nun  “Yalnız ona karar verecek olan Tarım Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Müdürlüğü'dür” demesi sosyal medyanın da gündemine oturdu.

"ERDOĞAN İLE GÖRÜŞME TALEP ETTİM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme talep ettiğini belirten İmamoğlu, " Ben talep ettim. Whatsapp grupları iyi niyet, temenni, bayram kutlamalarına döner. Bu iş whatsapp grubu meselesi değil. Niye ikna edeceğimi söyleyeyim. Cumhurbaşkanının meseleleri çok büyük. Bugün Rusya Devlet Başkanı burada. Bugün bir süreç başladı. Dün yanı başımızda bir çatışma meselesi var. Böyle bir durumda sayın Cumhurbaşkanının doğru bilgilerle donatılabileceğine ilişkin Kanal ile ilgili endişelerim var. Ne dedi sayın Cumhurbaşkanı seçimde 'İstanbul'un 40-50 yıllık su sorununu çözdüm' dedi. Biz hiç cevap vermedik. Bilgim yoktu şimdi. Memnun da olduk. Arıtma tesisine gittiğimde geçmişte yapılanlara teşekkür ediyorum. Sayın Veysel Eroğlu'na teşekkür ediyorum. Bütün bunlar 40-50 yıl çözdüm dediği meselede kuraklığın ardından sayın Cumhurbaşkanı 'Bak İstanbul susuz kalacak' dedi. Olaya kilitlendik, mecbur kaldık" dedi.

"CUMHURBAŞKANINI İKNA EDERİM"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine fırsat vermesi konusunda ikna edebileceğini ifade ederek, "2016'da açılacak denilen Melen Barajı, 2020'de açılmadı. Buraya ek bir ihale yapılmak zorunda. Bu uyarıyı yaptıktan sonra ödeneği çıkmadı. Biz tekrar televizyondan uyarı yaptık. İktidara yakın gazetede haber çıktı, sayın Cumhurbaşkanı ödeneğin çıkması konusunda talimat verdi diye. Ben ikna ettim. Aynı şekilde ikna ederim, bana fırsatı versin. Eğer size oradan yaklaşım, cevap hatta bazen küçümseyerek cevaplar verilince, çok afedersiniz ben de gayet saygılı, teknik, bilimsel cevaplar veriyorum. Ben dedim diye İstanbul'un hayati meselesine karşı çıkılır mı? Sayın Cumhurbaşkanı dedi diye evet de denilemez" ifadelerini kullandı.

  • Yorumlar 22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş