Kahreden detay!.. Şehit olmasalardı...

Kahreden detay!.. Şehit olmasalardı...
Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin saldırısında iki gün arayla şehit olan piyade uzman çavuş Haşim Yenigül ile piyade uzman onbaşı Serkan Bursalı'nın yakın arkadaş oldukları, aynı binada karşılıklı daire alacakları ortaya çıktı.

Çukurca kırsalında geçen cumartesi günü PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş 27 yaşındaki Haşim Yenigül'ün babası Metin Yenigül taziyeleri kabul ederken, oğlunun en yakın arkadaşı uzman onbaşı Serkan Bursalı'nın da pazartesi günü şehit olmasıyla çifte acı yaşadıklarını söyledi. Bir nakliyat şirketinde şoförlük yapan Metin Yenigül, oğlu Haşim ile Serkan'ın aynı apartmanda karşılıklı dairelerde oturma hayalleri olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Oğlum Haşim'in kayınpederi ile Serkan'ın babası Mehmet ağabey komşular. Biz de aileler olarak oradan tanıyoruz. Oğlum zaten Serkan ile iyi arkadaştı. Aile dostlarımız arkadaşlarımız, kardeşimiz, beraber yedik, beraber içtik. Yani söylenecek söz çok. Daha önce ikisi ortak karar alıyorlar. İşte 'yılbaşından sonra aynı binadan karşılıklı daire alalım' demişler. Aynı binadan karşılıklı ev almaya karar vermişler. O da kısmet olmadı. Vatan sağ olsun."

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş