Kuzey Kore lideri Kim Jong un ortaya çıktı. Öldü denilen ama bir türlü ölmeyen adam

Kuzey Kore lideri Kim Jong un ortaya çıktı. Öldü denilen ama bir türlü ölmeyen adam
Son zamanlarda öldü iddiasıyla gündemden düşmeyen Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, Kuzey Kore'deki askeri geçit töreninde sergilenen denizaltıdan atılan yeni füzelerin tanıtımında ortaya çıktı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Kuzey Kore'deki askeri geçit töreninde sergilenen denizaltıdan atılan yeni füzeler, devlet kanalındaki yayında "Dünyanın en güçlü silahı" olarak tanıtıldı.
Denizaltıdan güdümlü füzelerin bazılarının sergilendiği belirtilen askeri geçit törenini, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un da izledi.
"GÜÇ GÖSTERİSİ"
Uzmanlar, askeri geçit törenini ABD'de 20 Ocak'ta başkanlık koltuğuna oturacak olan Joe Biden yönetimine bir "göç gösterisi" olarak değerlendirdi.
Tören, ülkede nadiren gerçekleşen bir siyasi toplantıda Kim Jong-un, ABD'yi ülkesinin "en büyük düşmanı" olarak tanımlamasından bir hafta sonra düzenlendi.
116524431-065193354-2.jpg
Uzmanlar, bunun Kuzey Kore ordusunun geçit törenlerinde daha önce görülmeyen bir silah olduğunu söylüyor. Kuzey Kore uzmanı Ankit Panda, yeni balistik füzelere verilen ismi kullanarak Twitter'da "Yeni yıl, yeni Pukguksong" paylaşımı yaptı.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş