Manken Tuğçe Güder 37 yıl önce kendisini mezarlığa bırakan gerçek ailesini arıyor. Türkiye'nin ilk siyahi modeliydi

Manken Tuğçe Güder 37 yıl önce kendisini mezarlığa bırakan gerçek ailesini arıyor. Türkiye'nin ilk siyahi modeliydi
2005 yılında Türkiye'nin en iyi mankeni seçilen siyahi model ve oyuncu Tuğçe Güder Aras'ın hayat öyküsü herkesin dikkatini çekiyor. Bebekken bir mezarlığa bırakılan Aras, “Yıllardır gerçek ailemi arıyorum, arafta gibiyim. Sudanlı, Etiyopyalı olabilirim ama kendimi ciddi derecede Türk gibi hissediyorum” diye konuştu.

Sabah gazetesinden Ömer Karahan'ın haberine göre, Türkiye'nin siyahi modeli Tuğçe Güder'in hayatı filmleri aratmıyor. Güder, bebekken onu terk eden ailesini arıyor.

BİYOLOJİK AİLESİNİ ARIYOR

Güder, 1984 yılında yeni doğmuş bir bebekken Samatya'daki Kadem-i Şerif Tekkesi'nin mezarlığına bırakılmış. İlyas-Aliye Güler çiftinin kendisini sahiplendiğini belirten Güder, yıllardır biyolojik ailesini arıyor.

0x0-turkiyenin-siyahi-modeli-tugce-guderin-hayati-filmleri-aratmiyor-tugce-guder-kendisini-mezarliga-birakan-ailesini-ariyor-1611721121828.jpg

HAYAT HİKAYESİNİ ANLATTI

Modellik kariyeri dışında başta 'G.O.R.A' olmak üzere birçok film ve dizide rol alan siyahi model, "Aliye-İlyas Güder, muhterem insanlar. Gerçekten dünyada gördüğüm en iyi, en değerli, Cennet'te yerlerinin olacağını umut ettiğim bu iki insan, beni evlat edinmiş. Çok resmim var ama ilk doğduğum günlere ait resmim yok. Doğduktan sonra ilk 15 gün tedavi sürecim olmuş mezarlığa bırakıldığım için… Sonrasında beni Darülaceze'ye götürmüşler ve annem ile babam Aliye- İlyas Güder, gelip beni 14 günlükken almışlar." diye konuştu.

"TÜRK GİBİ HİSSEDİYORUM"

Gerçek ailesini aradığını ama bulamadığını belirten Güder, "Nereli olduğumu bilmiyorum, arafta gibiyim. Sudanlı, Somalili, Etiyopyalı olabilirim ama kendimi ciddi derecede Türk gibi hissediyorum." dedi.

0x0-turkiyenin-siyahi-modeli-tugce-guderin-hayati-filmleri-aratmiyor-tugce-guder-kendisini-mezarliga-birakan-ailesini-ariyor-1611721127596.jpg

"ANNEM VE BABAMIN YERLERİ ASLA DOLMAZ"

1984'te Türkiye'de sokağa bırakılan siyahi bir bebeği almak her babayiğidin harcı değil diyen Güder, "Annem ve babamın yerleri asla dolmaz. Her daim dua ediyorum onlara. En büyük hayalleri çocuklarının olmasıymış, iki çocukları vefat edince beni evlat edinmişler." diyerek sözlerine son verdi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş