MHP'den Akşener'i destekleyen Ülkücülere ihraç istemi

MHP'den Akşener'i destekleyen Ülkücülere ihraç istemi
MHP Genel Merkezi kıyıma devam ediyor. Akşener'i destekleyen içinde il başkanlarının, MYK eski üyelerinin ve eski milletvekilinin de bulunduğu 20 kişi ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

7 Eylül'de Ülkücülere kurulan kumpasa sessiz kalan MHP Genel Merkezi, kendine muhalif olan partilileri disipline sevk etmeye devam ediyor.

20 İSİM DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Denizli'de, MHP'nin önemli isimlerinin de içinde yer aldığı 20 kişi, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi. İhracı istenenler arasında; MHP eski Denizli Milletvekili Salih Erbeyin, eski il başkanları Yasin Öztürk, Zafer Kaplan ve İbrahim Ekiz, MYK eski üyesi Ali Semerci, eski Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Coşkun, Tavas eski İlçe Başkanı Veli Çıtışlı da bulunuyor.

MHP Denizli İl Başkanlığı, 20 partili hakkında disiplin soruşturması başlattı. İl Disiplin Kurulu, boşaldığı için konu Genel Merkez Disiplin Kurulu'na götürüldü. Genel Merkez Disiplin Kurulu Halil Öztürk başkanlığında üç gün önce yaptığı toplantıda, 20 kişinin disiplin süreçlerinin yürütülmesi için Aydın İl Disiplin Kurulu'nu görevlendirdi. Aydın İl Disiplin Kurulu, savunmaları alıp kesin ihraç talebini değerlendirecek ve verdiği kararları Genel Merkez Disiplin Kurulu'nun onayına sunacak. 

İHRACI İSTENENLER DEĞİŞİM KANADINI DESTEKLİYOR

MHP'den kesin ihracı istenen 20 kişi arasında önemli isimler de bulunuyor. 21'inci Dönem MHP Milletvekili Salih Erbeyin, eski il başkanları Yasin Öztürk, Zafer Kaplan ve İbrahim Ekiz, Tavas eski İlçe Başkanı Veli Çıtışlı, MYK eski üyesi Ali Semerci, Buldan eski Belediye Başkanı Temel Başbuğ, Merkezefendi eski İlçe Başkanı Fatih Çoşkun, 2015 seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Ayşe Tuğba Temel'in yanı sıra Arif Solak, Öztürk Taştan, Fikret Karatepe, Osman Karakuzu, Muhammet Aydoğdu, Uğur Şimşek, Kürşat Gençoğlu, Bilal Akgün, Şerafettin Büyükçam, Roşirevan Çekiç, Halit Çekiç'in partiden kesin ihraçları talebiyle disipline sevkedilen isimler oldu.

Kesin ihracı istenen isimlerden eski İl Başkanları Yasin Öztürk ve İbrahim Ekiz ile Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Coşkun, Genel Başkan adaylardan Meral Akşener'e açık destek vermişti.

Disiplin sürecinin başlatılması, MHP Denizli Başkanlığı'nda, değişim kanadının tavsiye edilmek istenmesi olarak yorumlandı.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58