Evde bakım maaşı yatan iller 4 Aralık 2021! Cumartesi evde bakım yardımı parası yattı mı?

4 Aralık 2021 Cumartesi evde bakım maaşı yatan iller listesi! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın takibinde verilen evde bakım parası yardımları vatandaşlar tarafından yakından izlenmekte. Peki 4 Aralık evde bakım parası yattı mı?

Haber Giriş: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 14:38
Takip Et
Evde bakım maaşı yatan iller 4 Aralık 2021! Cumartesi evde bakım yardımı parası yattı mı?
+
Aa
-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın takibinde verilen evde bakım maaşlarına son olarak 2021 Temmuz ayında zam yapılmıştı. Bu ödemelerden yararlanan vatandaşlar ise 4 Aralık 2021 Cumartesi gününde evde bakım maaşı yatan iller listesini araştırmakta.

2021 Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

Evde bakım maaşı her ayın 15'i ile 30'u arasında hesaplara yatırılıyor. 2021 Aralık ayına ilişkin ödemeler başladığında, hangi illere yattığını gösteren güncel liste haberimizin devamında olacak. Bu kapsamda, 2021 yılı ikinci altı aylık dönemi için Evde Bakım Yardımı kapsamında kişi başına ödenecek yardım miktarı 1.797 TL'ye yükseldi.

Evde Bakım Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Evde bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazan yere tıklayabilirsiniz.

SMS ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atarak sorgulayabilirsiniz.

4 Aralık 2021 Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi

Evde bakım maaşı yatan iller henüz açıklanmadı.

Etiketler