Portekiz'de de halka kısıtlama getirildi. Ülkeler korona virüs nedeniyle bir bir alarma geçiyor

Portekiz'de de halka kısıtlama getirildi. Ülkeler korona virüs nedeniyle bir bir alarma geçiyor
Sonbaharın gelişiyle korona virüs vakaları da artmaya başladı. Ülkeler, salgın tedbirleri gereği bir bir yeni kısıtlamalara geçiyor. Dün İngiltere ve Avusturya’nın korona virüs tedbiri olarak ‘karantina ve sokağa çıkma yasağı’ getirmesinin ardından Portekiz de kısıtlama tedbirleri aldı.

DHA'da yer alan habere göre, Avrupa’da hızla yükselen korona virüs (Covid-19) vakalarından sonra, ülkeler kısıtlama ve sokağa çıkma yasakları getirmeye başladı. Portekiz Başbakanı Antonio Costa, halkın yüzde 70'ini kapsayacak şekilde karantina uygulamasının başladığını açıkladı. Portekiz’de halk, iş ve okul dışında evinde karantinada kalacak.

bb990a2430d6abd79112bc3edfcb0277.jpg

"ENFEKSİYONLARDAKİ ARTIŞ KAÇINILMAZ OLUR"

 

Portekiz’in aldığı yeni tedbirler, ülkedeki 308 belediyeden 121'i için geçerli olurken, başkent Lizbon ve büyük şehirlerden Porto’nun da tedbirlerin uygulanacağı kentler arasında olduğu ifade edildi. Tedbirler kapsamında dükkan ve mağazalar akşam 22.00’de kapanacak. Portekiz Başbakanı Antonio Costa, "Hiçbir şey yapılmazsa, enfeksiyonlardaki artış, kaçınılmaz olarak bizi sağlık sistemimizde başarısızlık durumuna götürür" dedi. Alınan önlemler vaka sayılarına göre iki hafta sonra gözden geçirilecek.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş