Putin’in kalbi durdu. Rus medyasından flaş iddia

Putin’in kalbi durdu. Rus medyasından flaş iddia

Muhalif Rus medyasından Rusya lideri Putin için flaş bir iddia ortaya atıldı. Putin’in kalbinin durduğu; doktorların duran kalbi yeniden çalıştırdığı öne sürüldü.

Rusya'da Telegram üzerinden yayın yapan, Kremlin içinden aldığı haberlerle bilinen muhalif yayın General SVR, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün gece kalp krizi geçirdiğini iddia etti.

Telegram üzerinden yayımlanan haberde Putin'in rezidansında kalbinin durduğu, doktorların yaptığı hızlı müdahale sonucunda Rus liderin hayata döndüğü belirtildi.

putin.jpgGeneral SVR'ye göre pazar akşamı saat 21.05 sularında rezidansta görev yapan gizli servis yetkilileri, Putin'in odasında bir düşme sesi geldikten sonra odaya girdi. Ajanların içeride Putin'i yere düşmüş ve kasılmış halde bulduğu, masadaki yiyeceklerin de devrilmiş olduğu belirtildi.

DOKTORLAR SON ANDA KURTARDI, DURUMU STABİL

Durumu gören ajanların hemen rezidanstaki doktorları göreve çağırdığı, doktorların da Putin'in kalp krizi geçirdiğini belirttiği aktarıldı. General SVR'nin haberine göre doktorlar, hızlı müdahale ile Putin'in duran kalbini çalıştırdı ve Rus lider rezidansta tıbbi araçlar olan özel bir odaya alındı. Müdahaleden sonra Putin'in bilincinin yerinde olduğu ifade edildi.

Rusya Devlet Başkanı'nın durumunun stabil olduğu ve 24 saat tıbbi gözetim altında tutulduğu belirtildi.

PUTİN SONRASI İÇİN TOPLANTI YAPILDI

General SVR, Putin'in kalp krizinin Rus liderin yakın çevresini ciddi anlamda endişelendirdiğini; bugün Putin'in ölmesi durumunda atılacak durumlara dair bir toplantı yapıldığını belirtti.

General SVR, ayrıca Putin'in son zamanlardaki görüşmelerine "dublörünün" katıldığını iddia etti.

İlgili Haberler